Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

نرساندن سوخت به هواپیما ایرانی

شرکت ترکیه‌ای فعال در عرصه سوخت رسانی به هواپیماهای مسافری در فرودگاه های این کشور از چند روز قبل رسما فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی را متوقف کرده و همین مسئله مشکلاتی را برای شرکت های ایرانی به وجود آورده است. موضوعی که به نظر می‌رسد بیش از آنکه به عملکرد داخلی مربوط باشد، ریشه در تحریم‌های آمریکا دارد.

با برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی دولت ترامپ از نخستین روز نوامبر 2018 ایالات متحده آمریکا تحریم هایی را علیه اقتصاد ایران اجرایی کرد که بخشی از آنها به حوزه نفت و فراورده های نفتی باز می‌گردد.
در این چارچوب هرچند هشت کشور از تحریم های جدید معاف شده اند و ترکیه نیز یکی از این کشورهاست، اما شرکت ترکیه‌ای که از در فرودگاه‌های این کشور وظیفه سوخت‌رسانی به ایرلاین ها را بر عهده دارد ناگهان اعلام کرده که به شرکت های ایرانی سوخت رسانی نخواهد کرد.
هرچند پس از این اتفاق هم دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی و هم سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کردند که مسئله برای پیگیری و حل شدن در دست پیگیری قرار دارد و احتمالا تحریم ها اصلی ترین عامل برای این تصمیم بوده، اما در روزهای گذشته شایعاتی نیز مطرح شده که بدهی گسترده ایرلاین های ایرانی به شرکت ترک را عامل اصلی این توقف در سوخت رسانی به شمار می آورد. موضوعی که رسما از سوی مقامات تکذیب شده و به نظر می رسد در شرایط فعلی شرکت ترکیه ای برای تصمیم خود بهانه دیگری داشته است.
مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در این باره به خبرنگار ایسنا گفت که موضوع بدهی شرکت های هواپیمایی به شرکت های خدمات رسان فرودگاهی مساله تازه ای نیست و در تمام فرودگاه ها چنین روالی وجود دارد.
وی افزود: حتی اگر شرکتی بدهی بالایی داشته باشد نیز تنها جریمه شامل حال آن شرکت می شود این در حالی است که شرکت ترکیه‌ای به طور همزمان به تمام ایرلاین‌های ایرانی اعلام کرده که به آنها سوخت نخواهد داد و همین مسئله ثابت می‌کند که فرضیه تاثیرگذاری بدهی بر تصمیم شرکت ترک صحیح نیست.
سامانی خاطر نشان کرد: ایرلاین های ایرانی در طول روزهای گذشته تلاش کرده اند با وجود تمام مشکلات شکل گرفته پروازهای خود به ترکیه را مدیریت کنند اما قطعا عدم سوخت رسانی به هواپیماهای ما مشکل ساز خواهد بود و ما در درخواستی رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری خواسته ایم این موضوع را پیگیری کند.

banner-home-1.jpg

درباره ما

شرکت هفت مهر با چندین سال سابقه کاری درخشان با افتخار در خدمت شما هموطنان عزیز درکشور ترکیه می باشد و آماده ارایه خدمات در زمینه خرید و فروش و اجاره هر نوع ملک شامل تجاری ، مسکونی می باشد.
آپارتمان، ویلا، هتل، مغازه و دفتر کار در استانبول و آلانیا.
انجام امور بازرگانی شامل ثبت شرکت ، اخذ اقامت کاری ، انجام امور اخذ اقامت موقت و دایمی.
برگزاری تورهای انفرادی و گروهی V.I.P .
خدمات ترانسفر فرودگاهی و تفریحی ، ارایه خدمات مترجم روزانه ، اجاره خودرو با راننده و یا بدون راننده.
مشاوره بازرگانی توریستی و مهاجرتی.

تماس با ما

مشاور املاک و خدمات مهاجرتی هفت مهر ترکیه

نشانی: Merkez Mahallesi, Akar Cd. No:3 iTower Bomonti Residance Kat 14 Daire 93/94, 34382 Şişli/İstanbul

تلفن دفتر استانبول: 00902128037728
تلفن مستقیم مدیریت: 00905396753596 / 00905349118282
تلفن مشاور تهران: 09354579777