اخذ گواهی تولد کودکان درترکیه

📌افراد زیر 18 سال برای گرفتن اقامت در ترکیه نیاز به ارائه مدارکی هستند که گواهی ولادت یکی از آن‌هاست. این گواهی همان ترجمه شناسنامه به زبان ترکی استانبولی است.

✅نحوه اخذ گواهی تولد در ترکیه چگونه است؟
📌 اگر فرزند شما در ایران به دنیا آمده باشد، برای تهیه این گواهی لازم است که با در درست داشتن شناسنامه فرد زیر 18 سال، شناسنامه‌ها و گذرنامه‌های والدین به کنسولگری مراجعه کنید. پس از پرداخت مبلغ مربوطه و حدود زمانی یک الی دو روز می‌توانید ترجمه شناسنامه را دریافت کنید. پس از آن لازم است جهت تایید امضاء و مهر کنسولگری این ترجمه را به یکی از شعبات کایما کاملیک ببرید. پس از مهر و امضاء کایما کاملیک آن برگه را می‌توانید به اداره مهاجرت تحویل دهید. همچنین در نظر داشته باشید بدون تایید کایما کاملیک ترجمه هیچ ارزشی نخواهد داشت.

📌اگر فرزند شما در ترکیه به دنیا آمده و شما یک شهروند ترکیه نیستید، می توانید تولد بچه را با ارائه مدارک لازم در نزدیکترین کنسولگری کشورتان ثبت کنید. این کار باعث ثبت تولد کودک و دریافت گواهی تولد از کشور خودتان می‌شود. برای اینکار نیاز است ابتدا تولد کودک خود را حداکثر تا 30 روز پس از تولد در دفتر ثبت احوال ترکیه ثبت کنید. لازم به ذکر است در صورت عدم ثبت آن باید جریمه پرداخت کنید.

✅مدارک مورد نیاز برای ثبت در کنسولگری:

💢گزارش تولد در بیمارستان
💢پاسپورت والدین
💢 گواهی تولد کامل والدین
💢 گواهی ازدواج والدین
💢 حکم طلاق اگر والدین قبلا ازدواج کرده باشند
💢 هزینه ثبت نام و گواهی تولد

اخذ گواهی تولد کودکان درترکیه