(بخشنامه جدید خرید ملک در ترکیه)

طبق بخشنامه صادره از طرف مدیریت املاک و اسناد ترکیه که زیرمجموعه وزارت مسکن و شهرسازی می باشد خرید ملک در استانبول و در کل ترکیه از این پس (از تاریخ ۴ مارس ۲۰۱۹ ) توسط خارجیان نیاز به گزارش ارزیابی کارشناسی در رابطه با قیمت ملک مورد معامله خواهد بود . این امر باعث شفافیت بیشتر معاملات ملک خواهد گردید و از ارائه قیمتهای غیر واقعی توسط فروشندگان ملک جلوگیری بعمل خواهد آورد .
این طرح از تاریخ مذکور به عنوان پایلوت (آزمایشی) در رابطه خرید و فروش ملک توسط خارجیان اجرایی خواهد شد و تا سال ۲۰۲۲ کلیه معاملات ملک در سراسر ترکیه حتی معاملات ملک توسط شهروندان ترک نیز شامل این قانون خواهد گردید .

قدم اول:

اولین قدم خرید را شما در کشور ایران بر خواهید داشت و با مشاهده دهها گزینه فروش در سایت و پس از کسب اطلاعات خرید ملک در ترکیه ، پروژه مورد نظرتان از طریق سایت، ایمیل، تماس تلفنی یا حضوری، یک سفر چند روزه به شهر مقصد در ترکیه را تدارک خواهید دید .

بهتر است حداقل یک هفته قبل از عزیمت، ما را از تاریخ مسافرت، زمان حضورتان در شهر و آدرس و مشخصات محل اقامتتان و سایر اطلاعات سفرتان که از شما سوال خواهد شد، مطلع نمایید .

 • قدم اول شما در ترکیه، بعد از داشتن کامل اطلاعات خرید ملک در ترکیه، حضورتان در دفتر شرکت با هماهنگی و تعیین وقت قبلی می باشد . آدرس دفتر شرکت در بخش درباره ما و تماس با ما قید شده است . در مورد انتخاب مناسبترین مسیر به دفتر از محل اقامتتان با کادر فارسی زبان ما هماهنگ خواهید شد و در صورت نیاز پرسنل ما بدنبال شما می آیند . شما یک جلسه یک ساعته با کارشناس و مشاور املاک شرکت در دفتر این شرکت خواهید داشت و ایشان پس از دریافت کامل اطلاعات خرید ملک در ترکیه، هدف از خرید ، سلیقه های شخصی شما، زمانبندی پرداخت مبلغ خرید و … راهنمایی ها و اطلاعات ضروری در امر خرید را با شما مطرح خواهند کرد . ( این اطلاعات نقش بزرگی در تصمیمات شما خواهد داشت ).
 • باتفاق نماینده شرکت از پروژه مورد نظر یا خانه دست دوم مطابق شرایط شما بازدید خواهید نمود ( این بازدید ممکن است شامل چند پروژه نیز بشود ).
 • مرحله بعدی رزرواسیون واحد مورد پسند است که معمولا با پرداخت حدود ۳۰۰۰ دلار بیعانه ( این مبلغ در هر پروژه متفاوت است ) انجام میشود .
 • بعد از انتخاب خانه جدیدتان، شما یک قرارداد جدید با شرکت سازنده امضا می کنید. این قرارداد به صورت قانونی بسته میشود و هر دو طرف قرارداد می توانند اقدام به اقامه دعوی بر اساس قوانین حقوقی ترکیه نمایند. از تاریخ امضا ، این ملک مشمول قوانین میراث در ترکیه شده و ملک حتی بدون اخذ سند مالکیت رسمی، به وراث مالک منتقل می شود. ( در صورت دست دوم بودن ملک، قرارداد در دفتر شرکت ما و با امضای قولنامه رسمی و اخذ تضمینات رسمی از فروشنده در قبال دریافت مبلغ بیعانه انجام میشود ).
 • تیم ما شما را به اداره مالیات برده و شما یک کد ثبت مالیاتی دریافت می کنید که برای سند مالکیت و حساب بانکی (چنانچه شما مایل به افتتاح آن باشید) لازم است.
 • ما همچنین با شما به یک مشاور قانونی مراجعه خواهیم کرد که کپی پاسپورت شما را ترجمه خواهد کرد و سپس به یک دفتر اسناد رسمی برای تایید ترجمه خواهیم رفت.
 • شرکت سازنده به عنوان فروشنده ،در دفتر ثبت املاک در (مرکز ناحیه) درخواست سند مالکیت خواهد کرد. زمانی که ما تاییدیه درخواست را گرفتیم شما دو انتخاب خواهید داشت:
 1. ما به شما اطلاع خواهیم داد که مدارک به نام شما منتقل شده است و شما می توانید به ترکیه آمده و سند مالکیت را امضا کنید یا
 2. اگر بخواهید می توانید به یک مشاور حقوقی (وکیل) یا ما وکالت بدهید که در دفتر ثبت املاک به جای شما امضا کرده و هنگامی که برای شما مساعد باشد برای گرفتن سند به ترکیه بیایید.

تبریک ، شما مالک قانونی ملک هستید و می توانید آن را اجاره داده یا مجددا بفروشید .

نکات مهم در خرید ملک:

 • طبق قوانین و مقررات فروش املاک به اتباع خارجی، تکمیل ثبت ملک و دریافت سند تقریبا سه ماه طول می کشد.
 • تبصره : طبق آخرین قانون، در صورتی که از یک مجتمع، قبلا حداقل یک فروش به یک تبعه غیر ترک انجام شده باشد، نیازی به استعلام نبوده و سند ظرف ۴۸ ساعت زده میشود .
 • شما باید یک تا دو روز ( بسته به شهری که از آنجا خرید می کنید ) برای مراجعه اداره مالیات ، بانک ، ترجمه و دفتر اسناد رسمی در نظر بگیرید و اگر برای امضای سند ملک به ترکیه می آیید حداقل یک روز برای تکمیل مراحل اداری و یک روز برای درخواست اشتراک آب و برق اختصاص دهید.
 • شما به پاسپورت خود و شش عکس اندازه پاسپورت لازم دارید. ( امکان ترجمه و تصدیق پاسپورت در ایران وجود دارد ).
 • تیم خدمات بعد از فروش همیشه کنار شما خواهد بود و شما را در تمامی مراحل یاری خواهند کرد تا شما در ترکیه احساس راحتی کرده و آرامش خیال داشته باشید.
 • اطلاعات خرید ملک در ترکیه دایم به روز میشود پس حتما همیشه از آخرین اخبار با خبر باشید تا خریدی راحت داشته باشید.
خدمات ویژه هفت مهر

ما بعلت بهره مندی از کادر حقوقی و وکیل شخصی، خدمات ویژه ای را برای خریداران در نظر گرفته ایم . جهت اطلاع با ما در تماس باشید.

اطلاعات قوانین خرید ملک در ترکیه

در سال ۲۰۱۲ قانون خرید ملک برای اتباع خارجی بدون شرط متقابل تصویب شد. با توجه به قوانین جدید ترکیه اتباع خارجی به جز چند کشور می توانند در ترکیه سرمایه گذاری و خرید ملک انجام دهند. قوانین خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی مشابه قوانین موجود برای شهروندان ترک است. با خرید ملک شما از عرصه و اعیان سهم می برید و سند ملکی بصورت دایم است و محدودیت زمانی ندارد. برخلاف بعضی از کشورها که خرید ملک با سند ۹۹ ساله می باشد نیست و سند شش دانگ به خریدار تحویل داده می شود و سند شامل همه قوانین انحصار وراثت می باشد.

با خرید ملک در ترکیه اتباع خارجی بعد از ۵ سال در صورت داشتن شرایط لازم از اقامت دایم ترکیه بهره مند گردند. شهر استانبول یکی از بهترین و زیباترین شهرهای جهان است که به دلیل داشتن جاذبه های توریستی ، آب و هوای سالم و پاکیزه ، جهت سرمایه گذاری و زندگی بسیار مناسب است. احداث پل سوم و بزرگترین فرودگاه دنیا در استانبول سبب پیشرفت عظیمی در زمینه سرمایه گذاری و امور تجاری خواهد شد. با خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه از اقامت این کشور بهره مند می شوید و اخذ ویزای کشورهای مختلف بدون داشتن هیچ ضمانتی امکانپذیر است

شرکت هفت مهر با داشتن سابقه درخشان و پرافتخار در شهر استانبول نماینده فروش مجهزترین و بهترین پروژه های این شهر می باشد. کلیه خرید املاک دراستانبول ترکیه ، توسط شرکت هفت مهر،  بدون دریافت کمیسیون از مشتری انجام می شود. با توجه به اینکه شرکت هفت مهر نماینده رسمی فروش پروژه های مختلف شهر استانبول است به راحتی می توانید از اطلاعات کلیه پروژه ها (تصاویر، نقشه فنی اطلاعات، متراژ واحدهای مختلف، کلیه اطلاعات فنی ، .) قبل از خرید اطلاع داشته باشید. شرکت هفت مهر ، شرایط بسیار سهل و آسانی را برای شما تدارک دیده است که با آرامش خاطر خرید و سرمایه گذاری خود را انجام دهید.

جهت خرید ملک و مشاوره در زمینه امور مختلف تجاری، مهاجرتی و کسب اطلاعات تکمیلی با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید و رزرواسیون خود را برای بازدید رایگان از پروژه های بزرگ استانبول انجام دهید.

شرکت هفت مهر بهترین و مطمئن ترین گزینه جهت انجام امور خرید و سرمایه گذاری استانبول است. مشاورین شرکت هفت مهر در کلیه مراحل بازدید، خرید و انجام امور سند و … همراه و در کنار شما ، هموطنان گرامی هستند و تمامی امور مربوط به سند بصورت کاملا قانونی و با حضور مترجم رسمی از وزارت دادگستری ترکیه انجام می شود. با اطلاعات دقیق حقوقی که در اختیار شما قرار می گیرد با اطمینان و آرامش سرمایه گذاری انجام می دهید.

شرکت هفت مهر استانبول با ثبت رسمی در کشور ترکیه و مطلع بودن از تمامی قوانین خرید ملک در ترکیه، تمامی امور مربوط به خرید ملک در ترکیه را بصورت کاملا قانونی انجام می دهد خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی از سال ۲۰۱۲ تصویب شد و اتباع خارجی براحتی و کاملا قانونی می توانند خرید ملک در ترکیه را انجام دهند خرید ملک در ترکیه بسیار سودآور می باشد و جهت افرادی که مایل به سرمایه گذاری در کشور خارجی هستند بسیار گزینه مناسبی می باشد با خرید ملک در ترکیه سند رسمی به نام خریدار بصورت دایمی صادر می گردد و خریدار از عرصه و اعیان سهم می برد

قوانین انحصار وراثت شامل حال خریدار ملک در ترکیه می باشد و شخص صاحب ملک برای همیشه با خیالی آسوده می تواند روی ملک و سرمایه خود در ترکیه حساب کند.

خدمات ویژه هفت مهر

مشاور املاک هفت مهر استانبول با سابقه درخشان و داشتن اطلاعات کامل خرید ملک در ترکیه، در امر فروش و اجاره ملک در استانبول هم اکنون با داشتن کادری مجرب و حرفه ای و تجربه ای فراوان، در تمامی مراحل انتخاب ملک در ترکیه و انتقال سند در ترکیه و خدمات پس از فروش ملک در ترکیه و کلیه امور مهاجرتی ترکیه شامل اخذ اقامت موقت و دایم ترکیه در کنار شما عزیزان می باشد.