اخذ اقامت (کیملیک) ترکیه

در سال های اخیر اولین هدف مهاجران ایرانی برای مهاجرت، کشور ترکیه بوده است. لذا در این مقاله به بررسی انواع اقامت کشور ترکیه برای اتباع خارجی و شرایط دریافت آن می پردازیم.

اخذ اقامت (کیملیک) ترکیه

انواع اقامت ترکیه

اقامت توریستی ترکیه
اقامت سرمایه گذاری ترکیه
اقامت تحصیلی ترکیه
اقامت کاری ترکیه

اقامت توریستی ترکیه

هر فرد خارجی در کشور ترکیه میتواند از مزایای اقامت توریستی این کشور بهره مند گردد.

روش دریافت اخذ اقامت توریستی ترکیه:

در این روش فرد می تواند با اجاره کردن آپارتمان و اخذ قرارداد یک ساله و به ثبت رساندن آن در دفترخانه های رسمی کشور ترکیه از مزایای اقامت توریستی یک ساله این کشور بهره مند گردد.

لازم به ذکر است که این اقامت قابل تمدید نمی باشد و برای ادامه دادن اقامت در کشور ترکیه باید یکی از روش های دیگر را انتخاب کرد..

اقامت سرمایه گذاری ترکیه

این روش یکی از بهترین و مطمئن ترین روش جهت اخذ اقامت کشور ترکیه می باشد.

فرد می تواند با خرید ملک سنددار با هر قیمتی در کشور ترکیه اقدام به دریافت اخذ اقامت سرمایه گذاری نماید.

در این روش فرد در ابتدا اقامت یکساله دریافت کرده در سال‌های بعد به صورت دوساله می تواند این اقامت را تمدید نماید و اگر به صورت متمادی در کشور ترکیه زندگی نمایند می توانند این اقامت را بعد از ۵ سال به اقامت دائم تبدیل نمایند.

اقامت تحصیلی ترکیه

در این روش افرادی که جهت تحصیل به کشور ترکیه مهاجرت می نمایند میتوانند از اخذ اقامت تحصیلی برخوردار گردند.

در طول دوره تحصیل فرد میتواند از اقامت تحصیلی برخوردار گردد و جهت دریافت این نوع اقامت فرد باید در یکی از مراکز دولتی و یا خصوصی تایید شده دولت ترکیه مشغول به تحصیل باشد.

شایان ذکر است این نوع اقامت فقط در زمان تحصیل فرد معتبر می باشد و پس از آن نوع اقامت باید تغییر یابد.

اقامت کاری ترکیه

در این روش به دو صورت می توان اقامت کاری کشور ترکیه را دریافت نمود.

روش اول با ثبت شرکت و کارآفرینی و استخدام ۵ کارمند ترک می توان از مزایای اقامت کاری کشور ترکیه بهره‌مند شد این روش اگر به صورت ۵ سال متوالی و بدون وقفه ادامه یابد ۱۰۰% تبدیل به تابعیت و شهروندی کشور ترکیه و در نهایت دریافت پاسپورت کشور ترکیه می باشد..

روش دوم استخدام در یکی از شرکت‌های دولتی و یا خصوصی در کشور ترکیه می باشد و کارفرمای شرکت می بایست اقدام به اخذ اقامت کاری فرد خارجی نمایند در این روش نیز اگر فرد بتواند ۵ سال متمادی این اقامت را تمدید نمایند تبدیل به تابعیت و شهروندی کشور ترکیه خواهد شد..