Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

اخذ اقامت ترکیه (شرایط و قوانین جدید 2018)

هر شهروند ایرانی با پاسپورت معتبر، با توجه به قانون ترکیه می تواند 90 روز از هر نیمه سال (نیمه اول و نیمه دوم) را بدون اخذ اقامت ، در شهرهای مختلف ترکیه اقامت داشته باشد. (این امتیاز شامل فارسی زبانان تاجیک و افغانی نمی شود) در صورت تمایل شخص برای حضور بیش از 90 روز در ترکیه ، اخذ اقامت الزامی می باشد. از تاریخ آپریل سال 2004 مسئولیت ارائه اقامت به خارجیان در ترکیه از اداره امنیت ترکیه به اداره مهاجرت محول گردیده است و امور خارجیان توسط این ارگان مدیریت می شود. در حال حاضر مرجع قانونی ارایه اقامت به خارجیان قانون شماره 6458 مورخ 4 آپریل 2013 می باشد که در تاریخ 11 آپریل 2013 در روزنامه رسمی ترکیه چاپ و از 11 آپریل 2014 به اجرا درآمد.

 

تغییرات بسیار مهم در قانون حق شهروندی ترکیه!
بر اساس اصلاح قانون اعطای شهروندی ترکیه که امروز در روزنامه رسمی کشور منتشر شد٬ شرایط لازم برای کسب حق شهروندی ترکیه برای اتباع خارجی تسهیل شد.
بر این اساس به اتباع خارجی که در ترکیه اقدام به سرمایه‌ گذاری مستقیم حداقل با مبلغ 500 هزار دلار و یا معادل آن به لیره ترک کنند٬ امتیاز حق شهروندی داده می‌شود. پیشتر این میزان سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون دلار بود.
همچنین بر اساس اصلاحیه جدید، به اتباع خارجی که در ترکیه اقدام به سرمایه‌گذاری به صورت غیر منقول و ملکی با مبلغ 250 هزار دلار و یا معادل آن به لیره ترک کنند نیز حق شهروندی اعطا می شود.
حداقل بهای خرید املاک و مستغلات در ترکیه در راستای اخذ حق تابعیت کشور از سطح 1 میلیون دلارآمریکا به 250 هزار دلار کاهش یافت.
همچنین شرط ایجاد اشتغال برای 100 شهروند ترک جهت دریافت حق شهروندی ترکیه به 50 نفر تغییر کرد.
برای دریافت امتیاز شهروندی در ترکیه، میزان حداقل سپرده گذاری سه ساله در بانک های کشور از 3 میلیون دلار به 500 هزار دلار آمریکا کاهش یافت.
 ترکیه شرایط کسب شهروندی برای خارجی‌ها را آسان‌تر کرد
این قوانین عمدتا به متقاضیانی مربوط می‌شود که قصد دارند از طریق سرمایه‌گذاری یا خرید ملک شهروندی ترکیه را کسب کنند.
تغییرات جدید که در شماره امروز (چهارشنبه ۲۸ شهریور) "روزنامه رسمی" این کشور به چاپ رسیده حاکی از آن است که مقدار پول لازم برای سرمایه‌گذاری به عنوان یکی از شروط اصلی کسب شهروندی، به شدت کاهش یافته است.
در این قوانین سپرده‌های بانکی متقاضیان که پیش از این سه میلیون دلار بود به ۵۰۰ هزار دلار تقلیل پیدا کرده.
بر اساس تغییرات جدید، میزان سرمایه‌گذاری ثابت هم از دو میلیون دلار به ۵۰۰ هزار دلار رسیده است.
بر اساس اعلام مرکز آمار ترکیه، شهروندان ایرانی در هشت ماهه اول سال جاری میلادی ۱۶۵۹ خانه در ترکیه خریده‌اند که این رقم نسبت به پارسال حدود ۴ برابر شده است
دو تغییر مهم دیگر هم قوانین جدید دیده می‌شود.
متقاضیان همچنین پیش از این باید خانه‌هایی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار دلار می‌خریدند تا بتوانند شهروندی ترکیه را کسب کنند که حالا این رقم به نصف یعنی ۲۵۰ هزار دلار کاهش پیدا کرده است.
آخرین تغییر مربوط به تعداد کارمندان کارفرمایان خارجی است.
پیش از این کارفرمایان خارجی باید ۱۰۰ شهروند ترکیه را در استخدام می‌داشتند تا بتوانند شهروندی این کشور را به دست آورند و حالا با تغییر قوانین تعداد کارمندان به ۵۰ نفر کاهش پیدا کرده است.
تغییر شرایط کسب شهروندی در ترکیه در حالی است که در سال‌های اخیر فرار سرمایه از ایران از طریق سرمایه‌گذاری و بخصوص خرید ملک در کشورهای همسایه از جمله گرجستان و ترکیه شدت گرفته است.
یکی از دلایل افزایش تعداد ایرانی‌های خریدار خانه در ترکیه، اخذ مجوز اقامت یا شهروندی و حفط ارزش دارایی‌ها با توجه به افزایش شدید قیمت ارز در ایران بوده است.
بر اساس اعلام مرکز آمار ترکیه، شهروندان ایرانی در هشت ماهه اول سال جاری میلادی ۱۶۵۹ خانه در ترکیه خریده‌اند که این رقم نسبت به پارسال حدود ۴ برابر شده است.
پارسال (۲۰۱۷) در هشت ماه اول سال ایرانی‌ها ۴۲۴ خانه در این کشور خریده بودند.
بر اساس داده‌های رسمی دولت ترکیه، امسال شهروندان ایرانی، بعد از عراقی‌ها بیشترین تعداد خانه را در مقایسه با سایر اتباع خارجی در این کشور خریده‌اند.
ایران یکی از پنج کشوری است که بیشترین مسافر به ترکیه را دارد.
تسهیل شرایط کسب شهروندی ترکیه برای اتباع خارجی در حالی است که در ماه‌های اخیر ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا به‌شدت کاهش یافته و ظرف یکماه اخیر پول ملی این کشور حدود ۴۰ درصد ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داده است. نرخ تورم هم در ترکیه افزایش یافته است.
 جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین فارسی زبان ما تماس حاصل فرمایید
GSM:00905396753596
GSM:00905349118282
TEHRAN GSM:09354579777

1-اقامت توریستی ترکیه:

طبق قانون جدید مهاجرتی ترکیه، مدت این اقامت از 6 ماه به یک سال افزایش یافته است و در حال حاضر ارزانترین و سهل الوصول ترین نوع اقامت ترکیه محسوب می شود.

این نوع اقامت جهت نیاز توریستها و مسافرانی که موقتاٌ در ترکیه حضور خواهند داشت تصویب شده است. شما با داشتن این ویزا اجازه کار در ترکیه یا اجازه تحصیل در ترکیه را نخواهید داشت.

2- اقامت دانشجویی

برای گرفتن این نوع اقامت اخذ پذیرش از یکی از دانشگاههای ترکیه و ارائه مدارک مورد درخواست دانشگاه از قبیلIELTS,TOMER,ALES,TOEFL,GRE که در هر دانشگاه متفاوت می باشد، الزامی می باشد. پس از اخذ پذیرش از دانشگاههای ترکیه ، اداره امنیت به شما اقامت دانشجویی ترکیه با اعتبار یکساله می دهد که تا زمان اتمام تحصیل قابل تمدید می باشد.

3- اقامت ترکیه برای خریداران خانه در ترکیه

این نوع اقامت سالهاست به خریداران املاک ترکیه که طبق قوانین سابق (قانون متقابلیت) حق خرید مستقلات در ترکیه را داشتند (اتباع اتحادیه اروپا و آمریکا) ارایه میشده و با توجه به تصویب قانون جدید در ارایه حق خرید املاک به دارندگان پاسپورت ایرانی، قوانین اقامتی و مهاجرتی ترکیه نیز در حال طی مراحل اداری و هماهنگی با قانون جدید املاک ترکیه می باشد.

برای گرفتن این نوع اقامت، نیازی به ثبت شرکت در ترکیه نیست و علاوه براینکه هزینه های ثبت و نگهداری شرکت را پرداخت نخواهید کرد، در صورت خرید ملک با مشاوره و همراهی شرکت هفت مهر با قیمت های واقعی پروژه، شاهد افزایش قیمت و سود سرمایه گذاری در بخش املاک ترکیه خواهید بود.

پروسه دریافت این اقامت پس از دریافت سند و رعایت ضوابط مربوط به اخذ اقامت خریداران خانه، قابل انجام خواهد بود.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در شرکت هفت مهر استانبول تماس حاصل نمایید.

اطلاعات تماس با شرکت هفت مهر

اقامت کاری :

شرط لازم و کافی برای اینکه شما بتوانید اقامت ترکیه را از طریق کار بدست آورید این است که یک شرکت ترکیه ای شما را بعنوان پرسنل بپذیرد

برای کسب این نوع اقامت، شما باید از تخصص ویژه ای برخوردار باشید و در زمان  درخواست شرکت ترکیه ای به همکاری با شما، طبق آمار وزارت کار و رفاه ترکیه، نباید شخصی که پاسپورت ترکیه و تخصص شما را دارد نباید بیکار باشد.

با ملاحظه نکته فوق و وضعیت کار در ترکیه و شرایط خاص ایرانیان می توان اینگونه اعلام کرد که در حال حاضر شانس یافت کار در کشور ترکیه برای فرد ایرانی بسیار کم است.

پس تنها راه ممکن دریافت اقامت کاری در ترکیه، ثبت شرکت است.

اقامت دایم ترکیه و پاسپورت ترکیه به خارجیانی ارایه می شود که دارای بیش از 5 سال اقامت کاری در ترکیه باشند و بیمه ایشان توسط کارفرما و خویش فرما مرتب پرداخت شده باشد.

برای اخذ اقامت کاری دو راه وجود دارد

یا ثبت شرکت و فعال نشان دادن شرکت در این 5 سال با استخدام کادر ترک در این شرکت و یا استخدام شدن در یک شرکت معتبر مورد تایید وزارت کار ترکیه که بیمه را طور مرتب برای شخص پرداخت کند.

با ثبت شرکت ترک مطابق ضوابط خواسته شده توسط سازمان کار و امور اجتماعی ، دریافت اقامت کاری شما را تضمین می کنیم و تمهیدات لازم را جهت تمدید دو ساله اقامت کاری انجام می دهیم.

اقامت دایم ترکیه :

نقطه قابل توجه در امر اخذ اقامت دایم ترکیه این است که نوع اقامت هیچگاه در یک مرحله صادر نمی گردد و پس از طی حداقل سه سال و پس از تمدیدهای شش ماه یا سالانه اقامت که با استعلام سوابق شما از پلیس و سایر ارگانهای ترکیه در زمان طی این دوران در ترکیه همراه خواهد بود، امکان پذیر خواهد بود.

 

کسانی که برای اقامت دائم ترکیه اقدام می نمایند باید از سلامت روحی و جسمانی برخوردار بوده و سابقه هیچ بیماری خاصی نداشته باشند همچنین باید از توانایی مالی خوبی برای خود و خانواده خود برخوردار باشند. برای اقامت دائم در ترکیه فعلا 3 راه وجود دارد: اقامت ترکیه از طریق ازدواج : زمانیکه شما با یک شهروند ترکیه ازدواج می کنید می توانید پس از گذراندن 3 سال از 5 سال درخواست اقامت دائم را نمایید. در صورتیکه از طریق ازدواج با فردی که دارای پاسپورت و ملیت ترکیه است برای اقامت اقدام می کنید چند نکته باید رعایت گردد. ازدواج صوری نباشد حتی المقدور مدارکی جهت اثبات صوری نبودن ازدواج بایستی ارائه گردد فردی که با آن ازدواج می کنید پناهنده ترکیه  نباشد. ممکن است پروسه کسب اقامت ترکیه از طریق ازدواج ( ویزای پیوستن به همسر ) حدود 3 تا 5 سال زمان ببرد و در این طول این مدت، پلیس ترکیه تحقیقاتی را جهت اطمینان از صوری نبودن ازدواج انجام خواهد داد. اقامت از طریق سرمایه گذاری: با ثبت شرکت و فعالیت در ترکیه شما می توانید پس از 5 سال اقامت دائم ترکیه را بدست آورید.

در نظر داشته باشید فعال بودن شرکت در مدت 5 سال برای کسب اقامت الزامی می باشد. اقامت از طریق استخدام رسمی و پرداخت بیمه توسط کارفرما : در صورتیکه شما 5 سال بطور مداوم بطور رسمی در ترکیه مشغول به کار باشید پس از 5 سال اقامت کاری شما به اقامت دائم تبدیل خواهد شد. ما امکان دریافت اقامت دائم از این روش را نیز برای شما فراهم می آوریم.

banner-home-1.jpg

درباره ما

شرکت هفت مهر با چندین سال سابقه کاری درخشان با افتخار در خدمت شما هموطنان عزیز درکشور ترکیه می باشد و آماده ارایه خدمات در زمینه خرید و فروش و اجاره هر نوع ملک شامل تجاری ، مسکونی می باشد.
آپارتمان، ویلا، هتل، مغازه و دفتر کار در استانبول و آلانیا.
انجام امور بازرگانی شامل ثبت شرکت ، اخذ اقامت کاری ، انجام امور اخذ اقامت موقت و دایمی.
برگزاری تورهای انفرادی و گروهی V.I.P .
خدمات ترانسفر فرودگاهی و تفریحی ، ارایه خدمات مترجم روزانه ، اجاره خودرو با راننده و یا بدون راننده.
مشاوره بازرگانی توریستی و مهاجرتی.

تماس با ما

مشاور املاک و خدمات مهاجرتی هفت مهر ترکیه

نشانی: Merkez Mahallesi, Akar Cd. No:3 iTower Bomonti Residance Kat 14 Daire 93/94, 34382 Şişli/İstanbul

تلفن دفتر استانبول: 00902128037728
تلفن مستقیم مدیریت: 00905396753596 / 00905349118282
تلفن مشاور تهران: 09354579777