بیت کوین

همه چیز در باره بیت کوین در ترکیه!

بیت کوین

این روزها خبرهای وسوسه انگیزی در خصوص افزایش قیمت ارزهای دیجیتال به ویژه پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین در سراسر دنیا و فضای مجازی بگوش می‌رسد. از ایلان ماسک گرفته تا دیگر افراد سرشناس دنیا که وارد بازی ارزهای دیجیتال شده‌اند و در آن سرمایه گذاری‌های هنگفتی کرده‌اند.

اما واقعا بیت کوین چیست و از کجا آمده؟ چقدر قابل اطمینان است؟ آیا با توجه به محدودیت های اخیر بانک مرکزی در ایران می‌شود این ارزهای دیجیتال را در کشور دیگری مثل ترکیه خرید و فروش کرد؟ هفت مهر قرار است به تمام سوالات شما پاسخ دهد! با ما همراه شوید.

بیت کوین چیست؟ (bitcoin)

یک  نوع ارز دیجیتال است که کسی آن را کنترل نمی‌کند و غیر متمرکز است و همه می‌توانند در شبکه آن شروع به سرمایه گذاری و فعالیت کنند. بیت کوین توسط مردم کنترل می‌شود. شما با داشتن بیت کوین بدون هیچ محدودیتی می‌توانید به سراسر دنیا پولتان را انتقال دهید و نیازی به شبکه بانکی ندارید. در واقع یک ابزار سرمایه گذاری مدرن است که با آن می‌توانید مبادلات ارزی خود را انجام دهید. حتی می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین خرید کنید. پس یادتان باشد که علاوه بر خرید و انتقال پول می‌توانید به این ارز دیجیتال به عنوان سرمایه گذاری نگاه کنید. از ویژگی‌های این ارز دیجیتال می‌توان به غیر متمرکز بودن و مصون ماندن از چاپ پول اشاره کرد که امتیاز بسیار مهمی در برابر پول‌های امروزی به حساب می‌آید.

بیت کوین

سازنده بیت کوین چه کسی است؟

در اواخر سال ۲۰۰۸  و همزمان با بحران مالی دنیا به وجود آمد و آغازگر انقلابی در عرصه ارز و به ویژه ارزهای دیجیتال شد. انتشار مقاله‌ای از طرف شخصی با نام ساتوشی ناکاموتو و هویت نامشخص که نوعی پول الکترونیک به نام بیت کوین را معرفی می‌کرد، نوید دوره ای جدید را می‌داد که در سال‌های بعد به تیتر اول رسانه‌های جهان تبدیل شد و کارشناسان اقتصاد و بازار ارز را به چالش کشید. در همان زمان فرد یا گروه ناشناسی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو، مقاله‌ای را به تعداد زیادی از متخصصین علم رمزنگاری ارسال کردند که در آن از پول الکترونیکی جدیدی صحبت کرده بود. ساتوشی ناکاموتو در آن مقاله، نحوه کار کردن با آن را توضیح داده بود.

در سال ۲۰۰۹ شبکه بیت کوین رسما کار خود را شروع کرد.

خالق بیت کوین فرد یا گروه ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو است. درباره اینکه ساتوشی ناکاموتو چه کسی بوده فرضیه‌های مختلفی وجود دارد با این حال هویت او هنوز نامشخص است.

ساتوشی ناکاموتو در ابتدا به همراه توسعه‌دهندگان دیگری برای حل نواقص در پروژه حضور داشت اما در اواخر سال ۲۰۱۰ ناپدید شد. با گذشت بیش از ۱۰ سال از ایجاد آن، هنوز هویت ساتوشی ناکاموتو مشخص نشده است. ساتوشی ناکاموتو می‌تواند یک فرد، یک گروه برنامه‌نویس و یا حتی یک سازمان دولتی باشد. فرضیه‌هایی زیادی درباره هویت ساتوشی ناکاموتو وجود دارد و حتی خیلی ها خود را ساتوشی ناکاموتو معرفی می‌کنند که هیچ کدام مدرک کافی برای اثبات ادعایشان ندارند.