اطلاعات مهم درباره سند مالکیت به ترکی استانبولی (تاپو)

سند مالکیت تاپو سندی است که برای خریدار ملک صادر می گردد و تاییدکننده حق مالکیت املاک ومستغلات در کشور ترکیه می باشد.

هنگامی که خریدار جهت خرید ملک مراجعه می کند مشاورین و وکلای شرکت هفت مهر بهترین و باکیفیت ترین پروژه ها را با توجه به مواردی که مشتری در نظر دارد، قیمت، محله یا منطقه، امکانات پروژه و … معرفی می نماید.

بازدید از پروژه های مختلف انجام می شود و بعد از اینکه مشتری واحد مورد نظر خود را انتخاب نمود، اسناد و مدارک به اداره تاپو تسلیم می گردد و پس از دریافت پاسخ مثبت از سازمان بازرسی مربوط به افراد خارجی و پرداخت مالیات وعوارض مربوط به خریدار(در بعضی موارد این مالیات ها توسط شرکت های سازنده پرداخت می شود) صدور تاپو به نام شخص خریدار انجام می شود و این سند نشان دهنده انتقال ملک از فروشنده یا سازنده پروژه به خریدار است.

نکته مهم : سند و حق مالکیت در ترکیه محدودیت زمانی ندارد و همچنین شامل قانون انحصار وراثت است و شخص خریدار از عرصه و اعیان سهم دارد.

بعد از خرید ملک و اخذ سند مالکیت (تاپو) شخص خریدار می تواند جهت اخذ اقامت کشور ترکیه اقدام نماید و همچنین اگر قیمت ملک بالاتر از 250 هزار دلار باشد (که توسط کارشناسان دولتی ارزش واقعی ملک تعیین گردید و تایید می شود) می توانید جهت دریافت پاسپورت و تابعیت کشور ترکیه اقدام نمایید.

«انجام کلیه امور سرمایه گذاری، فروش املاک تجاری و مسکونی، اخذ پاسپورت و اقامت کشور ترکیه توسط شرکت هفت مهر با بهترین کیفیت انجام می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید»

بررسی اطلاعاتی که در تاپو (Tapu) مشخص شده است:

1- استان (İli)
 1. شهر (İlçesi)
 2. منطقه (Mahallesi)
 3. محل سکونت (Köyü)
 4. خیابان (Sokağı)
 5. مشخصات ثبتی ملک (Mevkii)
 6. مشخصات ثبتی ملک (پلاک ثبتی کل پروژه) (Ada No) و (Pafta No)
 7. نوع املاک و مستغلات (نوع کاربری) (Niteliği)
 8. مساحت کل پروژه (Yüzölçümü)
10.محدوده پروژه شامل کد رهگیری  (Sınırı)
 1. انواع مالکیت

KAT MULKIYETI: به این معنی است که ملک به طور کامل به تعداد کل واحد مسکونی در یک منطقه مشخص، منتقل شده است. (مرحله نهایی و سند قطعی که بعد از اتمام پروژه صادر می گردد)

KAT IRTIFAKI : به این معنی است که بر اساس مجوز ساخت و ساز، برای محل ساختمان، به ازای هر آپارتمان یک تاپوی مستقل وجود دارد.

DEVRE MÜLK: به این معنی است که مالک، حق استفاده از ملک را تنها برای یک دوره کوتاه دارد (در یک بازه زمانی خریداری می نماید).

سند مالکیت
 1. قیمت ثبت شده ملک در سند به این نکته توجه داشته باشید که جهت اخذ شهروندی کشور ترکیه قیمت نوشته شده در سند ملاک است و باید در این قسمت از سند، قیمت ملک بالاتر از 250 هزار دلار باشد و معادل قیمت ارزش گذاری و کارشناسی باشد (Satış Bedeli)
 2. نوع کاربری املاک و مستغلات مشخص می شود (مسکونی – تجاری) (Niteliği)
 3. سهم ملک در کل بنا /سهم از عرصه (Arsa Payı)این گزینه نشان دهنده مقدار زمینی است که از کل زمین به این آپارتمان اختصاص داده شده است و مقدار سهم ملک است که نشان دهنده نسبت ارزش مالی ملک مربوطه به ارزش مالی کل واحدها است.

جهت محاسبه سهم ملک یا عرصه می توان مساحت کل بنا را در مقدار Arsa Payı ضرب کرد که سهم ملک از مقدار کل بنا مشخص می شود.

 1. بلوک (Blok No)
 2. طبقه (Kat No)
 3. شماره آپارتمان (Bağımsız)
 4. مشخصات مالک قبلی و دلیل برای انتقال مالکیت (Edinme Sebebi)
 5. صاحب جدید ملک (Sahibi)
 6. تاریخ انتقال مالکیت (ثبت تاپو) (Tarihi)
 7. شماره ممیزی و ثبت اراضی و املاک (Cilt No)
22.امضای و مهر اداره ثبت – رئیس دفتر تاپو یا یک فرد مجاز به ثبت از طرف او (Sicilline Uygundur)

جهت دریافت سند در صورتیکه در مجتمع فرد خارجی قبل از شما ملک خریداری کرده باشد یا فروشنده خارجی باشد یک روز زمان لازم است. اگر شما اولین فرد خارجی باشید واحدی از یک مجتمع خریداری می نمایید باید از اداره نظام Asgari مجوزهای لازم صادر شود که مدت زمانی بین یک تا دو ماه زمان می برد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.