شرایط اجاره خانه در ترکیه

اجاره ملک در ترکیه قوانین و شرایط خاص خود را دارد. طبق قانونی که در سال ۲۰۱۴ در مجلس ترکیه تصویب شد افراد خارجی میتوانند با اجاره سالیانه ملک (بلند مدت) از اقامت کشور ترکیه بهرمند شوند.

برای اطلاع از شرایط اجاره خانه در ترکیه با هفت مهر همراه باشید.

اجاره ملک برای افراد خارجی در ترکیه

طبق قوانین جدید کشور ترکیه از سال ۲۰۱۴ افراد خارجی می توانند با اجاره سالانه آپارتمان از اقامت کشور ترکیه بهره مند گردند.

طبق این قانون افراد خارجی با عقد قرارداد بلندمدت اجاره برای ملک مورد نظر خود میتوانند اقامت را دریافت کنند. افراد خارجی با در دست داشتن سند ملک از طرف صاحب ملک و قرارداد عقد شده بین صاحب ملک و مستجر میتوانند کارت اقامت خود را دریافت کنند.

شرایط خانه های قابل اجاره در ترکیه

شرایط اجاره آپارتمان مسکونی در استانبول بسیار آسان تر از ایران می باشد و قیمتهای بسیار مناسب تری دارند. برای اطلاع از قیمت مناطق مختلف از این صفحه دیدن کنید: بازدید صفحه قیمت ملک در مناطق مختلف

همچنین آپارتمانهایی که در لیست املاک شرکت هفت مهر می باشند همگی نوساز و در مجهزترین برج های استانبول می باشند. از امکانات روز دنیا رفاهی و تفریحی کامل برخوردار هستند و همینطور آپارتمانهای اجاره ای استانبول شرکت هفت مهر همگی نزدیک به مراکز خرید و حمل و نقل عمومی و مراکز بهداشتی و آموزشی می باشد.

نحوه اجاره املاک در ترکیه

شرایط اجاره آپارتمان در ترکیه بسیار سهل و آسان است.

  1. پرداخت دپوزیت: این مبلغ معادل رهن در ایران است و معمولا بصورت توافقی از ۲ ماه اجاره تا ۱ سال اجاره را شامل میشود. بصورت معمول ۲ ماه اجاره ملک بصورت دپوزیت پرداخت میشود که پس از پایان قرارداد عودت داده میشود.
  2. پرداخت اجاره: پرداخت اجاره هر ماه در ابتدای ماه پرداخت میشود و در ابتدای عقد قرارداد از شما مبلغ اجاره ماه اول را نیز باید بپردازید.
  3. پرداخت کمیسیون: شرکت املاک پس از انجام تمامی مراحل عقد قرارداد از شما مبلغ ۱۲% یک اجاره را به عنوان کمیسیون از شما دریافت میکند.

دریافت اقامت با اجاره ملک

در حال حاضر دولت ترکیه با توجه به قوانین اجاره ملک در ترکیه همچنان بدون هیچگونه مشکلی در صورتی که فرد متقاضی اقامت مشکل قانونی یا قضایی نداشته باشد، اقامت را اعطا میکند.

اقامتی که طبق قوانین حاضر به فرد دارای قرارداد اجاره بلندمدت است اعطا میشود اقامت توریستی ۱ ساله یا ۶ ماه است.

نکته: میزان زمان اقامت مجاز تعیین شده در کارت اقامت شما طبق قوانین حاضر ۱ ساله یا ۶ ماه می باشد و هر لحظه ممکن است این قانون تغییر کند و طول مدت زمان مندرج در کارت اقامت تغییر یابد.

سوالات متداول شرایط اجاره ملک در ترکیه

 

بله، اکثر املاک اجاره ای تحت قرارداد هلدینگ هفت مهر بصورت مبله هستند.

بله، شما با عقد قرارداد اجاره ملک اسم تمامی اعضای خانواده را در آن قید میکنید و دولت ترکیه به تمامی این اعضا اقامت میدهد.

با اجاره ملک در ترکیه به شما اقامت ۱ ساله یا ۶ ماه توریستی میدهند.

در حال حاضر بله، طبق قوانین حال و حاضر ترکیه همچنان امکان تمدید اقامت با تمدید اجاره قرارداد و یا دریافت قرارداد اقامت جدید وجود دارد.

بله، در صورت تعویض آدرس محل زندگی شما، چه در صورت خرید چه در صورت اجاره باید به اداره مهاجرت مراجعه کنید و به همراه کپی سند و قرارداد جدید اقدام به ثبت آدرس جدید خود کنید.

در صورت نپرداختن اجاره ملک در مهلت مقرر صاحب ملک دو راهکار دارد:

  1. ضبط کامل دپوزیت شما به تعداد ماه های پرداخت نشده.
  2. دریافت حکم تخلیه از دادگاه و ضبط ملک شما.