شماره تلفن ضروری که باید کلیه مهاجرین و پناهندگان ترکیه آن را بدانند

🔻بیش از 5 میلیون خارجی با ملیت‌های مختلف در ترکیه اقامت دارند که هدف این افراد از اقامت در ترکیه و نیز وضعیت هر کدام از آنها متفاوت از دیگری است.

🔹موارد مربوط به اتباع خارجی در ترکیه و وضعیت قانونی آنها بر اساس قانون شماره 6458 خارجیان و حفاظت‌های بین‌المللی تعیین شده است و توسط اداره کل مهاجرت ترکیه وابسته به وزارت کشور اجرا می‌شود. با تصویب این قانون و لازم‌الاجرا شدن آن، لزوم حل مشکلات پیش روی خارجیان در ترکیه و ایجاد تسهیل در امور مربوط به آنها نیز تبدیل به یکی از فعالیت‌ها و دغدغه‌های اصلی در ترکیه شد.

🔸پس از تصویب این قانون، تلفن گویای 157 که با هدف کمک به قربانیان تجارت انسان در ماه مه 2005 فعالیت خود را به عنوان یک خط ارتباط اضطراری آغاز کرده بود، به منظور انجام سریع، آسان و با کیفیت کار و امور مربوط به خارجیان به اداره کل مهاجرت واگذار شد. این شبکه تلفنی پس از واگذاری به اداره کل مهاجرت گسترش یافت و در تاریخ 20 آگوست 2015 با نام مرکز ارتباط خارجیان YİMER 157 به فعالیت های خود ادامه داد.

🔹خط تلفن 157 که در بدو تاسیس به 4 زبان ترکی، انگلیسی، عربی و روسی ارائه خدمات می‌کرد، از اول آوریل 2016 زبان‌های فارسی و آلمانی را نیز به شبکه خدماتی خود افزود و شروع به ارائه خدمات به 6 زبان مختلف کرد. با اضافه شدن زبان پشتو به این شبکه خدماتی در اول ژانویه سال 2020، هم اکنون خط تلفن YİMER 157، 7 روز هفته و به شکل 24 ساعته، به 7 زبان مختلف منجمله ترکی، انگلیسی، عربی، فارسی، روسی، آلمانی و پشتو ارائه خدمات می‌کند.

🔸خط تلفن 157 پاسخگوی کلیه سوالات خارجیان در مورد ویزا، اجازه اقامت، حفاظت بین‌الملل و حمایت موقت است. همچنین با ارائه خدمات بی وقفه به شکل 7 روز هفته و 24 ساعته به عنوان مرکز دریافت اطلاعات مربوط به شناسایی قربانیان تجارت انسان و قاچاق مهاجران عمل کرده و با فعالیت موثر در نجات جان مهاجرین از خطر غرق شدن در دریاها نقش موثری را ایفا می‌کند.

🔹مرکز ارتباط خارجیان اداره مهاجرت ترکیه، در داخل ترکیه با شماره تلفن 157 و به شکل رایگان و در خارج از ترکیه نیز با شماره تلفن0312 157 11 22 (هزینه استاندارد) قابل دسترسی است. همچنین می‌توانید از طریق وب سایت https://yimer.gov.tr/ نیز با این مرکز ارتباط برقرار کنید.

🔸کلیه افرادی که در امور مربوط به حمایت موقت، دریافت ویزا، اجازه اقامت، حفاظت بین‌المللی و نظایر آن سوالاتی دارند می‌توانند از سراسر ترکیه یا خارج از ترکیه با شماره تلفن 157 تماس گرفته و خدمات مشاوره دریافت کنند. همچنین افراد می‌توانند از طریق تماس با این شماره تلفن، نظرات، پیشنهادات و شکایات خود را ارائه کرده و یا در رابطه با شرایط اضطراری از جمله قربانیان تجارت انسان، قاچاق مهاجر و نظایر آن اطلاع‌رسانی کرده و وسیله نجات جان انسان‌ها شوند./تی آر تی

شماره تلفن ضروری که باید کلیه مهاجرین و پناهندگان ترکیه آن را بدانند

تازه ترین اخبار

نرخ ارز و طلا در بازار آزاد استانبول جمعه 20 تیر 99کپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
گشایش دفتر آمادگی در برابر اوضاع اضطراری انسانی و بهداشتی در استانبولکپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
رشد 25 درصدی صادرات پوشاک ترکیه در ماه ژوئن به رغم کروناکپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
نرخ ارز و طلا در بازار آزاد استانبول پنجشنبه 19 تیر 99کپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
دانش آموزانی که به خاطر غیبت غیرمجاز مردود شده بودند، فارغ‌التحصیل می‌شوندکپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
blankکپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
نرخ ارز و طلا در بازار آزاد استانبول چهارشنبه 18 تیر 99کپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
دستگیری 276 مهاجر غیرقانونی در ازمیر- اتباع ایرانی و سومالی هم هستندکپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
blankکپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
blankکپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
آغاز پروازهای مسیر استانبول-تبریز-استانبولکپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
نرخ ارز و طلا در بازار آزاد استانبول دوشنبه 16 تیر 99کپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
احتمال تعویق در از سرگیری پروازهای تهران-استانبولکپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
جایزه ویژه اوکراینی‌ها به وزیر امور خارجه ترکیهکپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
فیلم «عمر و ما» ساخت ترکیه جایزه ویژه دریافت کردکپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه
مسابقات دو و میدانی ترکیه از 18 ژوئیه آغاز می‌شودکپی رایت - © 2020 هلدینگ هفت مهر ترکیه