غذاهای معروف ترکی

لاه ماجون Lahmacun پیتزای معروف ترکیه ای

لاه ماجون (Lahmacun) ،معروف به «پیتزای ترکیه ای» است که از خمیر گرد و نازکی تشکیل می شود و روی آن گوشت چرخ کرده و سبزیجات خرد شده مانند پیاز، گوجه فرنگی و جعفری می ریزند و می پزند. معمولاً روی آن لیموی تازه می ریزند و آن را لوله کرده و با ترشی، گوجه فرنگی، فلفل، پیاز، کاهو و بادمجان کبابی به همراه دوغ میل می کنند. در رستورانهای مختلف استانبول ترکیه یافت می باشد

 

 

پیده یکی از غذاهای محبوب ترکیه ای‎

پیده یکی از غذاهای محبوب ‫‏ترکیه ای هست که کمی شبیه به پیتزاست ، انواع مختلف دارد و معمولا به عنوان پیش غذا سرو می شود.

مکانهای مختلف استانبول و ترکیه می توانید از خوردن این غذا لذت ببرید

 

pide

 

دلمه صدف Midye dolma یکی از غذاهای خیابان ترکیه ای 

در محله های مختلف استانبول ترکیه معمولا دستفروشانی هستند که دلمه های صدف می فروشند. البته رستورانهای ساحلی استانبول هم معمولا در کنار انواع ماهی ، دلمه صدف هم سرو می کنند. داخل این صدف ها با موادی مانند گوشت صدف ، برنج ، ادویه پر می شود و همراه با لیموی تازه طعم خوبی دارند.

 

mideye

 

ساندویچ ماهی (Balık ekmek) 

یکی از لذیذترین غذاهای خیابانی ترکیه است که در اکثر رستورانهای نزدیک ساحل در استانبول، به قیمت ارزان موجود است. معمولا برای تهیه این ساندویچ از پیاز و کاهو نیز استفاده می شود که معمولا از شما پرسیده می شود که با پیاز میل می کنید یا بدون پیاز و می توانید همراه با Şalgam suyu میل کنید که یکی از نوشیدنی های معروف و پرطرفدار در ترکیه می باشد.

 

balik

 

دروم گوشت یا مرغ Tavuk dürüm , Et dürüm از غذاهای خیابانی ترکیه ای 

یکی دیگر از غذاهای پرطرفدار خیابانی است. در واقع لقمه ای است که با مرغ Tavuk dürümو با گوشتEt dürüm نامیده می شود، ترکیبات آن شامل پنیر و سبزیجات و مرغ یا گوشت است و بسیار لذیذ است. در رستورانهای مختلفی در استانبول ترکیه یافت می شود.

 

durum

 

کوکورچ Kokoreç یکی از غذاهای خیابانی ترکی‎

کوکورچ Kokoreç یکی از غذاهای خیابانی ترکیه است که در رستوران های مختلفی در استانبول به فروش می رسد و از روده گوسفند یا بز تشکیل می شود این غذا که بسیار چرب است سالم به نظر نمی رسد اما ممکن است بعضی افراد مایل به امتحان کردن این غذا حتی برای یکبار باشند.

 

kokorec

 

سیب‌زمینی شکم پر Kumpir‎ یکی از غذاهای خیابانی پرطرفدار ترکیه ای 

ساحل اورتاکوی واقع در استانبول اروپایی، بهترین محل برای خوردن کُمپیر است. مواد تشکیل‌دهنده کمپیر مانند پنیر کاشار، سوسیس، غلات، سس های مختلف، نخود و لوبیا ، خیارشور و انواع زیتون می باشد.

 

kumpir