بررسی انواع مدارس در کشور ترکیه :

یکی از مهمترین مسایلی که در مهاجرت مطرح می شود ادامه تحصیل فرزندان در مدارس مختلف کشور ترکیه است.

در این مقاله به بررسی مدارس مختلف در ترکیه می پردازیم که هموطنان عزیز می توانند بعد از مهاجرت به کشور ترکیه، با توجه به شرایط خود، در یکی از آنها جهت ثبت نام فرزندان خود اقدام نمایند.

جهت ثبت نام در مدارس ترک داشتن کارت اقامت یا کیملیک برای دانش آموزان خارجی الزامی است اما می توانید فرزندان خود را بصورت مهمان در مدارس ثبت نام کنید و بعد از صدور و دریافت کارت اقامت مدارک لازم را به مدرسه تحویل دهید.

«توجه داشته باشید حضور دانش آموز بصورت مهمان در مدارس ترکیه فقط برای آموزش است و مدرکی برای آنها بدون کارت اقامت صادر نمی شود و اجازه شرکت در امتحانات را نخواهند داشت»

مدارس ترکیه

انواع مدارس در ترکیه  :

مدارس دولتی

برای ادامه تحصیل فرزندان خود می توانید در یکی از مدارس دولتی کشور ترکیه ثبت نام نمایید که بصورت رایگان است، آموزش در این مدارس طبق استانداردهای آموزشی کشور ترکیه است و دروس به زبان ترکی استانبولی تدریس می شوند. مدارس دولتی از کیفیت نسبتا بالایی برخوردار هستند.

مدارس خصوصی و کالج های مختلف :

در این مدارس خدمات بیشتری در کنار دروس به دانش آموزان ارایه می شود و می توانند در فعالیت های فرهنگی و آموزشی مختلف و آموزش زبانهای خارجی نیز در این مراکز بپردازند. آموزش دروس در کالج ها و مدارس خصوصی به زبان ترکی استانبولی است.

هزینه تحصیل در این مراکز بسیار متفاوت است و از حدود 10 هزار لیر به بالاست.

 

مدارس بین المللی :

می توانید در مدارس بین المللی که شعبه هایی از مدارس کانادایی، آمریکایی، اروپایی هستند فرزندان خود را جهت ادامه تحصیل در ترکیه، ثبت نام نمایید.

روش آموزش در این مدارس طبق استانداردهای همان کشور است و با تحصیل دانش آموزان در مدارس اینترنشنال ترکیه ، مدارک معتبری برای آنها صادر می شود که در کشورهای مختلف جهان دارای اعتبار بالایی هستند و دانش آموزان بعد از فارغ التحصیلی از این مدارس، به راحتی، بدون آزمون و با بورسیه برای ورود به دانشگاههای مختلف می توانند اقدام نمایند.

البته مدارس بین المللی با هزینه های به مراتب بالاتر از سایر مدارس، خدمات آموزشی ارایه می دهند. از حدود 15 هزار لیر به بالا

مدرسه ایرانی در استانبول

مدرسه ایرانی فجر نیز گزینه ای دیگر جهت ادامه تحصیل در کشور ترکیه است.

این مدرسه ایرانی در منطقه سلطان احمد (استانبول اروپایی) قرار دارد. سیستم این مرکز آموزشی دقیقا مطابق با استانداردهای آموزشی و تحصیلی در ایران است. دروس آموزشی در این مدرسه طبق دروس تعیین شده وزارت آموزش وپرورش ایران است. دانش آموزان از مقاطع پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی دراین مدرسه تحصیل می کنند.

سروس مدرسه جهت رفت و آمد دانش آموزان به مدرسه فجرایرانی، از چهار منطقه مختلف استانبول با هزینه های مشخص شده موجود است.

هزینه ثبت نام درمقاطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان متفاوت است.

آدرس و تلفن مدرسه ایرانی فجر دراستانبول :

تلفن : 00902125178225

Terzihane Sk , 7 , 34122 , Binbirdirek Mh , Istanbul , Turkiye