Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

درباره ترکیه

تركيه از همسايگان کشور ما ايران است که در جنوب غربی آسيا و جنوب شرق اروپا قرار دارد ، اين کشور ۵۷۸/۸۱۴ کيلو متر مربع مساحت دارد و از اين نظر سی و پنجمين کشور جهان محسوب ميشود.ترکيه ۷۵۳/۲ کيلومتر مرز خشکی با کشور های همجوار و ۸/۳۳۳ کيلومتر مرز آبی با درياهای پيرامون خود دارد. آين کشور متشکل از دو شبه جزيره است ، شبه جزيره آناتولی که ۹۷ درصد خاک ترکيه را تشکيل می دهد ، در قاره آسيا واقع شده است و ديگر شبه جزيره تراس شرقی که ۳ درصد بقيه خاک اين کشور را در قسمت اروپايی در بر گرفته است.

 

اين دو شبه جزيره بوسيله دريای مرمره از يکديگر جدا ميشوند.ترکيه از طرف غرب با يونان و بلغارستان و از طرف شرق و شمال شرقی با ايران ، ارمنستان و گرجستان و از سمت جنوب با عراق و سوريه هم مرز است.اين کشور از سه طرف توسط دريای سياه در شمال ، دريای مديترانه در جنوب و دريای اژه است که دريای داخلی می باشد.اين دريا از سمت شمال به وسيله تنگه بسفر به دريای سياه و از طريق تنگه داردانل در جنوب به دريای اژه متصل ميشود.اين دو تنگه دريای سياه را به دريای آزاد متصل می نمايد و دارای اهميت زيادی هستند.

 

ترکيه سرزمين کوهستانی و فلاتی مرتفع است که در غرب فلات ايران قرار دارد.در مرکز اين فلات ناحيه همواری قرار گرفته و کوههای مرتفعی آن را محسور کرده است.معروف ترين کوههای ترکيه آلپهای بونتيک و آق داغ در شمال و توروس در جنوب است و قسمت بزرگی از اين کشور را پوشانيده است.

توريسم آب درماني و سلامت

كشور تركيه از نظر منابع آب گرم معدني در منطقه بسيار مهمي واقع شده است . و اين كشور از اين نظر جزو هفت كشور اول دنيا محسوب ميشود .
تعداد اينگونه منابع بيشتر از هزار مي باشد كه دماي آب آنها بين 20 الي 110 درجه سانتي گراد و دبي آنها نيز بين 2 الي 500 ليتر بر ثانيه متغيير است .

توريسم با اهداف ديدار از غارها

تركيه نسبت به ديگر كشورهاي دنيا كشور بهشت غار محسوب مي‌شود در اين كشور حدود چهل هزار غار كوچك و بزرگ وجود دارد. غارها از نظر تشكيل شدنشان با در نظر گرفتن ژئولوژيك – ژئومورفولوژيك مهم مي‌باشند. در كشور ترکیه بيشتر اين غارها در غرب كوههاي توروس مياني(موغلا، آنتاليا، اسپارتا، بوردور، قونيه، كارامان ايچل، و آدانا) جاي گرفته اند. طويل ترين غار تركيه به طول 16 كيلومتر در غرب درياچة بيگ شهير بنام غار پنيار اوزو و عميق‌ترين غارها در شمال آنامور در منطقة چوكور پنيار – دودني به عمق 1880 متر در دامنه كوه نامبرده قرار دارد.(F) در ترکیه تحقيقات در مورد غارها از سال 1964 از طرف انجمن تحقيقات غار (MAD) شروع شده است. سپس در سال 1973 با تشكيل كلوپ تحقيقات غار از طرف دانشگاه بوغاز ايچي به تحقيقات ادامه داده و نيز در سال 1979 با تشكيل انجمن تحقيقات ژئولوژي قسمت بزرگي از اين تحقيقات را به عهده گرفته و تا به امروز اين فعاليتها ادامه دارد.
توريسم در مناطق ييلاقي

تركها كه در سالنامه هاي چين،بعنوان كسانيكه " با اسبها و ارابه هاي بلند چرخشان دايم در تعقيب آبها و چمنزارها هستند"،شناخته ميشوند، زمانيكه در سرزمين آناطولي به زندگي ايستا پرداختند رسوم و عادات گدشته خود را با مقياسهاي نو آغاز نمودند.
ييلاقهاي تركيه، در دوراني كه كل جهان رفته رفته به همديگر شبيه ميشوند، برگرفته از گذشته و در روزگاري كه گذاران زندگي طعم نويني بدان ميبخشد؛ بر اساس معيارهاي نوين زندگي شرقي و شگفت انگيز ، و در زمانيكه اين چنين از طبيعت فاصله ميگيريم ، زندگي اصيل و واقعي را در خود جاي داده است 
ييلاقها، با هواي بكر و عاري از آلودگي طبيعت ؛ با آبهاي شفاف خنك ؛ با خنكي فرحبخش و حياتبخشش در اوج گرماي تابستان ؛ با مناظر افسون كننده ؛ با گياهاني كه آرام-آرام در آن بدون هورمون ميرويند؛ مواد غذايي كه از حيواناتي كه در دامن آن پرورش ميابند، را به ما عرضه ميدارند. محيطي كه عادتهاي آن تقيير نيافته و مملو از هزاران هزار جاندار و گياه است ، انسان را از فيلمهاي مستندي كه سعي در حفظ محيط زيست دارند خلاص كرده به بخشي از زندگي واقعي تبديل ميكند.
سياحت كنگره

تركيه به عنوان خزينه تاريخ و فرهنگ ، دروازه امكانات هيجان انگيز بشمار ميرود. تركيه در نقطه اتصال اروپا به آسيا مكاني بسيار مجلل براي گنگره ها و گرد هماييها به حساب ميآيد.
تركيه با دارا بودن هتلهاي لوكس و امكانات برگزاري كنفرانس ، با شهرهايي كه دسترسي از همه نقاط جهان به آن براحتي انجام ميشود و با مناظر بسيار زيبا و تزيينات عالي جاذبه بسياري دارد. در كنار اين امكانات، با شرايط آب و هوايي مساعد ، دسترسي راحت و هزينه هاي كم آن امتياز قابل توجهي بشمار ميرود.
تركيه ، در همسايگي كشورهاي اروپا، مقصدي ايدال است. ارتباط مواصلاتي ازمير، آنتاليا و آنكارا و امكان پروازهاي مستقيم و دسترسي به استانبول با هواپيمايي تركيه و ساير شركتهاي هوايي خارجي در كمتر از دو سه ساعت ميسر است.
ورزش گلف

تركيه در اين بخش بازيهاي مفرح در سطح بين المللي خدمات بسياري را ارائه ميد هد و اين موضوع اين كشور را براي علاقه مندان به اين ورزش بصورت مكان مهم و مناسبي در آورده است. 
سياحت شكار

ساختار جغرافيايي تركيه، پوشش گياهي و حيات وحش آن از نظر رشد سياحت شكار موضوع بسيار مناسب است. شكارگاههايي كه به روي گردشگري باز ميشوند ، با توجه به ظرفيت شكار حيوانات در ترکیه ، از جانب وزارت جنگلداري (مديريت پاركهاي ملي ،حيات وحش و شكار ) در حال شناسايي و اطلاع رساني است. سياحان شكارچي خارجي ، با مجوز سياحت شكار كه به آژانسهاي توريستي گروه الف از طرف وزارت جنگلداري ارائه شده است ميتوانند به شكار مشغول شوند. علاوه بر آن ، سياحان شكارچي خارجي ميتوانند در مكانهاي تاييد شده براي شكار توسط مديريت پاركهاي ملي ، حيات وحش و شكار به شكار انواع گونه هاي تربيت شده و معين بپردازند. 
توريسم جوانان

تركيه از نظر بافت جمعيتي يك كشور جوان محسوب مي گردد . بنا براين كشور چه در داخل و چه در خارج از كشور براي تفريح و گذراندن تعطيلات براي جوانان صاحب تأسيسات و كمپهاي بسياري است و خدمات ارزان قيمتي در اين خصوص ارائه مي دهد

توريسم با اهداف گردش با كشتي كوچك مخصوص سيروسياحت

درياي مديترانه، درياي اژه، درياي سياه و مرمره تركيه را از شمال، غرب و جنوب احاطه كرده اند. تركيه هر شب شاهد لنگر انداختن اين قايقها در ساحل و خليج و پلاژها مي‌باشد و ميزبان مسافران آبي است. اين مسافرت دريائي رويايي به معناي رفتن به توي طبيعت در دريا با كشتي هاي كوچك و بودن با طبيعت زيباي دريايي است. 
در عين حال اين مسافرت، مسافرتي است كه شما را به پلاژ مخصوص و ديدني كلئوپاترا، و كوه آتشفشاني اوليمپوس و هزاران آثار باستاني باقي مانده از تمدنهاي قديم مي‌كشاند .
مسافرت با كشتي هاي كوچك در تركيه به شما اين امكان را ميدهد كه با مردمان دوست داشتني و مهمان نواز مناطق ساحلي و روستائي و فرهنگ آنها آشنا شويد. بطور كلي انسان با بادهاي ملايمي كه از غرب و شمال غرب مي‌وزد طعم طبيعت گوارا را مي‌چشد و فصل طولاني تابستان را براي مسافران كشتي هاي كوچك به حالت ايده آل در مي‌آورد. 
از بعضي سواحل و خليج ها تپه ها و كوههائيكه حتي سه هزار متر از سطح دريا بالاتر است را مي‌توان تماشا كرد.اين گردش و مسافرت دريايي شما را براي آمدن مكرر به اين كشور و كشف گوشه اي ديگر در ساحل و زنده كردن زندگي دريايي علاقه مند خواهد كرد. 
گردشگری گیاه شناسی

شبه جزیره آناطولی که یک پل طبیعی بین 3 قاره است با تنوع جغرافیایی و آب و هوایی دارای گیاهان بسیار متنوع و نادر در جهان می باشد . در حالیکه تعداد گیاهان در سطح اروپا 12000 می باشد . تعداد این گیاهان در ترکیه 9000 می باشد. 
ترکیه از نظر تنوع گیاهی نیز از اروپا برتر است . زیرا گیاهانی در دنیا وجود داردکه فقط در یک منطقه خاص و یا زادگاه آن محل خاصی است . از این نظر نیز نه تنها برتر از اروپا بلکه یکی از مناطق کمیاب جهان است . تعداد گیاهان خاص اروپا 2750 می باشد. این تعداد در ترکیه 3000 می باشد و فقط در منطقه آنتالیا به 600 عدد می رسد . تعداد گیاهان در انگلستان 2000 و در ترکیه 9000 عدد می باشد. همچنین می دانیم که تعداد گیاهان خاص در اسپانیا و یوگسلاوی سابق از کشورهای حوزه مدیترانه 500 عدد میباشد. این تعداد در بلغارستان 3650 در یونان 5000 در قبرس 2000 در سوریه – لبنان 3500 در عراق 4000 در ایران 8000 در فرانسه 4500 در آلمان 2500 در ایتالیا 5600 در اسپانیا 5000 در رومانی 3400 در انگلستان 2000 در مجارستان 2214 در ایرلند 377 و در نروژ 1715 عدد می باشد. بیشترین تنوع گیاهی خاص در ترکیه در سه استان آنتالیا با 578 ، قونیه با 478 و ایچل با 366 گیاه می باشد. مشاهده می گردد که استان آنتالیا به تنهایی از کشورهای اسپانیا و یوگسلاوی غنی تر است . استان ایچل نیز از نظر غنای گیاهان خاص ( و غیر خاص ) از بسیاری از کشورهای اروپایی برتر است . و چنانچه استانهای آنتالیا و ایچل را بطور همزمان در نظر بگیریم ، پتانسیل گیاهی این دو استان در مقابل کشورهای اروپایی بی رقیب خواهند بود . به غیر از ترکیه ، یونان در بین کشورهای اروپایی با 800 نوع گیاه خاص دارای بیشترین تعداد می باشد. ایتالیا نیز با 712 نوع گیاه خاص نزدیکترین رقیب این کشور می باشد . تعداد گیاهان خاص ژاپن 2000 ، آمریکا 4036 و سوئیس فقط یک عدد است . 
توریسم اعتقادی

بی شک تحولات تکنولوژیک در دنیای امروز بدون احتساب مرزهای جغرافیایی و اجتماعی انسانها را به همدیگر نزدیک کرده است . از زمان پیدایش خط تا کنون و شاید هم از 9000 الی 10000 سال پیش برخی از نقاط جهان شاهد ارتباط نزدیک بین فرهنگ و تمدن و ادیان مختلف بوده است . 
از زمان پیدایش تمدنهای اولیه که در آناتولی رشد و توسعه یافته از قبیل تمدن مسیحیت و حواریون و یا در قرون وسطی و نیز دین یهود که در برخی از کشورها ی این منطقه مرسوم بود در نتیجه فشارهای سیاسی و کشتار ، گروهی از اینان به ترکهای مسلمان پناهنده شده اند . لذا غیر از آثار مربوط به ترکهای مسلمان بسیاری کنیسه و کلیسا در منطقه آناتولی از خود به جای گذاشته اند. از آنجائیکه مردم مسلمان ترکیه به خاطر اعتقادات دینی و احترام به ادیان الهی دیگر ادیان آثار باستانی را همچنان محفوظ نگه داشته اند. در نتیجه کشور ترکیه نسبت به کشورهای دیگر از این لحاظ دارای امتیاز خاصی می باشد. لذا میتوان توریسم اعتقادی را بدین صورت نیز تعریف کرد : که مردم بغیر از مکانهایی که در آنجا اقامت دارند کار و فعالیت میکنند و احتیاجات روزانه شان را برطرف می نمایند ، در راستای اعتقادات دینی خود بمنظور دیدن مکانهای مقدس به سیر و سیاحت می پردازند . 
جاده ابریشم

آناتولی یکی از چهار راه های مهم جاده ابریشم است که از کشور چین شروع شده و پس از طی آسیای میانه تا اروپا امتداد دارد.

صنایع ابریشم از دیر باز درجیات و زندگی ملتها جایگاه مهمی را اشغال کرده و ابریشم و ادویه که از خاور دور آورده میشده برای دنیای غرب در روابط بین المللی نقش مهمی را ایفا نموده است . ابریشم هم چنین باعث شناخته شدن فرهنگ شرق از طرف غرب گریده است . انتقال ابریشم و ادویه شرق توسط کاروانها به غرب باعث ایجاد راههای تجاری از چین تا اروپا گردیده است . در قرون وسطی کاروانهای تجاری از شهر اکسیان چین فطی به جرکت درآمده به شهر کاشگار ازبکستان می آمده اند . در این مکان راه به دو مسیر تبدیل میشده است . یک راه از طریق افعانستان به سواحل دریای خزر می آمده و راه دیگر بعد از قطع کوههای قره قوروم از ایران عبور کرده و به آناتولی میرسیده است . و سپس از آناتولی یا از راههای آبی و یا از طریق زمینی به اروپا میرفته است . در این حرکت تجاری که از شرق به غرب کشیده شده بود از راههائیکه از قرون قبل از آن ایجاد شده بود استفاده شده است . ابریشم , چینی , کاغذ , ادویه , سنگهای تزئینی و با ارزش بصورت وسیع از شرق به غرب انتقال میشد و در کنار این تجارت که با طی هزاران کیلومتر صورت میگرفته باعث تبادل فرهنگ بین قاره ها هم میشده است . و این راه تجاری بمرور زمان نام جاده ابریشم را بخود گرفته است . 
جاده ابریشم علاوه بر اینکه به عنوان یک راه تجاری آسیا را به اروپا متصل می ساخته به فرهنگها , ادیان و نژادها که از او هزار سال به بعد در منطقه مرسوم بوده اند .غذای فرهنگی و تاریخی ارائه نموده است . جمهوریهای ترک نشین آسیای میانه بعد از آنکه استقلال خود را بدست آوردند تجدید حیات , جاده ابریشم هم به عنوان یک راه تجاری و هم به سبب ارزش تاریخی و فرهنگی در دستور کار قرار گرفته و در این رابطه فعالیت جهت بازسازی بقایای بنا های بجا مانده و بلا استفاده در مسیر راه مذکور آغاز شده است . 
ورزشهای هوایی
ترکیه از نظر ، پرش با چتر از بلندی، کایت ، پلانور، چتر بازی و ورزشهای هوایی مانند بالن سواری برای علاقمندان سرزمینی کشف نشده بشمار میرود.
کایت (دلتا)
پرش با چتر از بلندی
میکرولایت بالن 
پرواز هواپیمای مدل پلانور 
آدرسهای مربوطه و لینکها چتربازی 
پرش با چتر از بلندی
ورزش پرش با چتر از بلندی ، در درجه نخست شبیه پرش آزاد با چتر است که به جای هواپیما از یک بلندی، از یک تپه با استفاده از جریان هوا پرواز میکنیم. چتر در فضای بالای یک تپه با شیب قرار کیگیرد و پس از دویدن هدایت کننده چتر از هوا پر شده و با هدایت کننده به بالا میرود. مدت زمان پرواز بستگی به نوع چتر،لوازم همراه و تجربه چترباز میتواند ساعتها و چندین کیلومتر را در بر گیرد. چتر هم یک باله و هم دوباله (تاندم) میتواند باشد.
نخستین پرش با چتر از بلندی به سالهای 1940 میرسد و تا امروز دچار تحولات بسیاری شده است؛ که سرعت پرواز، افزایش ضریب ایمنی از تحولات بنیانی آن میباشد. نخستین پرش با چتر از بلندی شبیه پرش آزاد بود. با گذشت زمان بجای مقاوم بودن چتر در مقابل فشار به شکل آیروفیل و دارای قدرت تحمل و بالابری بیشتر ارتقا یافت. شکل بالهای پرش با چتر از ارتفاع از سال 1980 راحتی در اوج گیری ، مانور خوب در پرواز بیصدا و مناسب به صورت بسیار راحت و قابل استفاده ارتقا پیدا کرده است.
در ترکیه ورزش پرش با چتر از بلندی از اوایل سال 1990 در منطقه اولودنیز فتحیه با کشف قله باباداغی توسط چتربازان خارجی شناخته و ابتدا در باشگاههای دانشگاهها به صورت فعال آغاز شد. با توجه به کم هزینه بودن در مقابل سایر ورزشهای هوایی و در آغوش طبیعت بودن امروزه مورد توجه و استفاده اکثر مردم قرار گرفته است. ورزش پرش با چتر از بلندی مستلزم یک استعداد خاص یا تلاش بیش از حد نیست و پس از یک آموزش استاندارد بسیار راحت و لذت آور میباشد. تورک هاوا یوللاری، باشگاههای دانشگاهی و باشگاههای خصوصی در امر آموزش این ورزش فعال هستند.

کوهنوردی

ترکیه دارای ارتفاعات متنوع ، ژئکورفولوژی غنی و ساخت تکتونیکی است . گیاهان و نباتات و جنگلهای وسیع آن، حیات وحش و شکار در کوههای آن در تابستان و زمستان هم برای پیاده روی در کوهها ،و هم برای صعود به ارتفاعات مورد توجه فوق العاده کوهنوردان است. همه ساله انبوه کثیری از توریستهای کشورهای مختلف برای پیاده روی و کوهنوردی به ترکیه سفر میکنند.
Rafting (ورزش با قایق در آبهای خروشان)

ترکیه دارای منابع طبیعی غنی است برای ورزش های آبی (Rafting ، قایق بادی و قایقهای رودخانه‌ای) برای علاقه مندان به این رشتة ورزشی پتانسیل توریستی آبهای جاری مهمی را عرضه می‌کند. درترکیه، توریسم آبهای روان با تشکیل ارزشهای حقیقی، تاریخی، باستانی و فرهنگی که با توریسم آبهای روان در آمیخته محیط بسیار جالبی با انواع توریسم را تشکیل داده است. 
در ترکیه صدها آبهای روان کوچک و بزرگ وجود دارد که بسیاری از اینها برای ورزشهای آب روان مناسب هستند. رودخانة چو روح که در روی کرة زمین یکی از خروشان و سریعترین نهرهای دنیا مشهور است در سال 1993 شرکت کنندگانی از 28 کشور جهان برای سیصد ورزشکار، شخصیتهای علمی و مطبوعاتی در چهارمین دورة قهرمانی آب های خروشان میزبانی کرده است. 
غواصی

ترکیه از این نظر نیز دارای آبهای عمیث فراوانی است و منتظر آن است که غواصان , غارهای مختلف در زیر آبهای این کشور را کشف نمایند.

برخیاز مناطق غواصی:
 آنتالیا
کمر: معروفترین شهر توریستی کشورمان که شهرت جهانی دارد و در آن مدارس گوناگون غواصی فعالیت میکنند، دارای ظرفیت بسیار بالایی برای غواصی است. 
در دهانه ورودی بندر آنتالیا کشتی حمل و نقل نظامی فرانسوی در عمق 32-20 متری دریا آرمیده است؛ با اینکه این کشتی در ته دریا شفاف دیده نمیشود، لیکن توجه همگان را جلب میکند.
کشتی پاریس،که در عمق 33 متری و در ماسه های کمر خفته است، یکی از مکانهایی است که هر غواصی باید سیاحت کند.
در نزدیکی تکیراوا ایچ آدالار منطقه ای است که در آنجا جشنوارهای غواصی متعددی برگزار میشود. در کانیون که یک مکان غواصیمساعدی است انواع ماهی و اصفنج به چشم میخورد. در ماههای هشتم و نهم سال با دسته-دسته ماهیهای تن و فک دریایی مواجه میشویم. علاوه بر آن این آبها برای ماکرو عکاسی و عکاسی در شب خارق العاده است. در ساحل هر لحظه میتوان ماهی یونس را دید.
کالکان: آبهای کالکان برای غواصان حرفه ای و کسانیکه بطور جدی با غواصی مشغولند بسیار ایدال است. جریان آب، باد تند، غواصی با مانع ، حیات ماکرو ، پلاژها و چیزهایی که غرق شده اند از ویژگیهای غواصی در این منطقه است. تماشای جلبگها و گیاهان آبی در عمق 30 متری در جریان آب بسیار جذاب است. لاک پشت، ماهی تن، سگ ماهی و سایر جانوران تماشایی زیر آب هستند.
کانیون پاتارا پر از مرجان و اسفنج است. دیوار سیمی که از عمق 11 متری تا 132 متری پایین میرود بسیار دیدنی است. اوکسوز آدا پر از ماهیهای نوع سگ ماهی تا سوسمار است. 
هواپیمای ب-24 آمریکایی مغروق: در حوالی بخش ماناوگات آنتالیا هواپیمای جنگی ب- 24 امریکایی به نام «هادلی هارم» در سال 1944 پس از بمباران رومانی در راه برگشت به قبرس سقوط کرد و به عمق 200 متری دریا فرو رفت. 
در سال 1955 عملیات خارج سازی هواپیما انجام شد و کابین خلبان بیرون آورده شد. این هواپیما پس از مدتی توقف در ژاندارمری جنگل نگهداری شد به یک موزه ویژه در استانبول منتقل شد. عملیات برای بیرون آوردن سایر قسمتها در حال انجام است. برای غواصی به هواپیما اخذ مجوز ضروری است.
کشتی آنتیک مغروق اولوبورون: در فاصله 5/8 کیلومتری از بخش کاش در جنوب شرق در 60 متری شرق اولوبورون کشتی باری متعلق به قرن 14 قبل از میلادی در آب قرار دارد. در پی غواصیهای سال 1984 کشتی در عمق 61 متری قسمتی ار محموله کشتی به روی آب آورده شد. این اشیا در موزه اشیاء زیر آبی تاریخ شناسی شهر بدروم در معرض نمایش قرار دارند.
کشتی آنتیک مغروق گالیدونیا: در نوک غربی خلیج آنتالیا کشتی باری گالدونیا که در حوالی دماغه تاشلیک به صخره ها برخورده و در آب فرو رفته است. در سال 1960 در پی غواصیهای تحقیقاتی در کشتی که در عمق 28-26 متری افتاده است، معین گردید که کشتی متعلق به قرن 13 قبل از میلاد است. یکی دیگر از ویژگیهای این مغروق استاندارد بودن آبخور آنست که آنرا در ردیف اولین کشتیها این تیپی است.
در خلال تحقیقات سال 1994 با بررسی تکه های سنگ مانده معلوم شد که کشتی متعلق به خاور میانه است. اشیا بدست آمده از کستی در موزه اشیاء زیر آبی بدروم در معرض نمایش است.
کشتی فرانسوی (سوسییته) مغروق: در یک کیلومتری دهانه بندر کوچک آنتالیا کشتی جنگی فرانسوی مغروقی که زیر لنگرش خوابیده است «سان دیدییر» نام دارد که در خلال جنگ در سال 1942 در دریا فرو رفت. در تحقیقات خلال سالهای 1946 و 1974 بخشی از بار کشتی بیرون آورده شد. در این کشتی که حکم بیمارستان را داشت ماشینهای مخصوص مناطق صحرایی و جبهه جنگ قرار داشت. برای مخفی کاری پرسنل اونیفورم به تن نداشتند و در کنار ماهیگیران و حمل لوازم شخصی در کشتی باعث شده بود که در بین مردم به نام «مغروق اجتماعی» معروف شده است. 
اکنون دیگر چیزی در داخل کشتی نمانده است ، لیکن کماکان توجه غواصان را به خود جلب میکند. برای غواصی به فرمانداری آنتالیا یا مدیریت شعبه دریایی پلیس برای مجوز مراجعت باید کرد. از دیگر موضوعات مهم توجه به این نکته ضرورت دارد که ترافیگ دریایی در دهانه بسیار فشرده است.
پرتگاههای ساحلی: حد فاصل میان دو پلاژ مهم آنتالیا لارا و کونیاآلتی برای غواصی بسیار مناسب است. عمق دریا از 14 تا 25 متر در نوسان است. 20 متر اول بسیار جذاب است. به دلیل راحتی فرو رفتن به زیر آب پلاژ کونیاآلتی یکی از مناطق پر جذبه است. در این محل بخش صخره ای تا 25 متر عمق پایین میرود و زیر آب مشاهده پرتگاه آبی و جانوران روی آنها جالب است. 
سیچان آداسی: این جزیره کوچک که در چند کیلومتری بندر آنتالیا واقع است ، از مناطقی است که مورد توجه غواصان قرار گرفته است. قسمت غربی آن رو به ساحل قرار دارد بطور فشرده عمیق است (حداکثر 8 متر) و قسمت عمده کف آب ماسه است. جالبترین بخش آن سمت شمال شرق است و صخره ها تا عمق 22 متری در دریا فرو میروند. در عین حال وجود یک غار در بخش شرقی میتواند سویریز جالبی برای غواصان باشد. بادی که از غرب میوزد ایجاد موج نمیکند ، لیکن جریان قوی در آب ایجاد میکند. سیاحت روزمره با کستی تفریحی مورد توجه توریستهاست و باعث ترافیگ دریایی میشود.
هواپیمای کاش مغروق: در خلال جنگ جهانی دوم به دلایلی که هنوز مشخص نشده است نزدیک جزیره مس هواپیمای سه ملخه ایتالیایی در عمق 70 متری دریا فرو افتاد و قطعات آن در آب پراکنده شد. خرده ریزهای اطراف ممکن است مواد منفجره داشته باشند.
منطقه در تکیراوا از جزیره های خرد درست شده و منسب غواصی است. وجود مناطق غواصی در اطراف و داشتن عمقهای مختلف و غنی بودن بستر آنتالیا ، دید خوب و به علت نزدیکی به مراکز غواصی دیگر از مناطق مورد توجه عموم بشمار میرود. تا بندر کمر در حدود 45 دقیقه فاصله دارد. 
غار گوگ : غار گوگ در فینیکه یکی از عمیقترین غارهای غواصی در آسیا است. آب شیرینی که از غار بیرون میاید در عمق 15 متری در با دریا مخلوط میشود. غار که با راهرویی وسیع به پایین میرود به دلیل وجود سارگیت احتمالا قبلا در خشکی قرار داشته است. 
مغروق پاریس: در فاصله 5/1 کیلومتری بندر کوچک کمر در روی ماسه در فضای باز و در عمق 25 متری دریا کشتی باری فرانسوی است که در خلال جنگ دوم غرق شده است. این کستی که در سال 1896 ساخته شده است دارای 2 انباری و 3 عرشه است. مهمات نظامی تلنبار شده در انبار و در بخش میانی ظروف چینی جلب توجه میکند. این کشتی که مورد توجه غواصان بسیاری واقع شده است، تند تند مورد بازدید قرار میگیرد.
غار سولویین: فلات آنتالیا دارای ساخت تراورتن است و آب و آهک به مرور آنها را شسته است. از زیر این مکان چشمه های آب معدنی بسیاری به طرف دریا میرود. 
غار سولویین در کیرک گوز بخاطر وجود سنگهای آهکی قبلا در خشکی بوده و اکنون در زیر آب قرار دارد. در یک بررسی در سال 1995 عمق غار تا 83 متری پایین میرود و سپس به داخل دهانه ای به طول 45 متر فرو میرود. این محل نیر از سنگهای آهکی و تراورتن مملو است. راهروهای فرعی بسیاری در پی تحقیقات مشخص شده اند.

banner-home-1.jpg

درباره ما

شرکت هفت مهر با چندین سال سابقه کاری درخشان با افتخار در خدمت شما هموطنان عزیز درکشور ترکیه می باشد و آماده ارایه خدمات در زمینه خرید و فروش و اجاره هر نوع ملک شامل تجاری ، مسکونی می باشد.
آپارتمان، ویلا، هتل، مغازه و دفتر کار در استانبول و آلانیا.
انجام امور بازرگانی شامل ثبت شرکت ، اخذ اقامت کاری ، انجام امور اخذ اقامت موقت و دایمی.
برگزاری تورهای انفرادی و گروهی V.I.P .
خدمات ترانسفر فرودگاهی و تفریحی ، ارایه خدمات مترجم روزانه ، اجاره خودرو با راننده و یا بدون راننده.
مشاوره بازرگانی توریستی و مهاجرتی.

تماس با ما

مشاور املاک و خدمات مهاجرتی هفت مهر ترکیه

نشانی: Merkez Mahallesi, Akar Cd. No:3 iTower Bomonti Residance Kat 14 Daire 93/94, 34382 Şişli/İstanbul

تلفن دفتر استانبول: 00902128037728
تلفن مستقیم مدیریت: 00905396753596 / 00905349118282
تلفن مشاور تهران: 09354579777