منطقه بشیکتاش Beşiktaş دراستانبول اروپایی

منطقه بشیکتاش یکی از محبوب ترین مناطق استانبول اروپایی است، اکثر محله های بشیکتاش محیطی زنده و پرجنب و جوش دارند و به علت موقعیت جغرافیایی، پل بسفر، بناهای تاریخی، جاده ساحلی زیبا، بازارهفتگی، جمعیت دانشجویی، مراکز فرهنگی هنری، دانشگاهها، تفریحات شبانه، مراکز خرید و تفریحی، استادیوم فوتبال، تفریحات دریایی (قایق و کشتی های تفریحی)، کافه رستورانهای ساحلی و … یکی از مهمترین مناطق استانبول اروپایی محسوب می شود.

منطقه بشیکتاش

منطقه بشیکتاش همچنین با داشتن مراکز فرهنگی هنری و تاریخی، کاخ ها و بناهای باقی مانده از زمان عثمانی مانند قصر باشکوه دلمه باغچه و کاخ چراغان، کاخ ییلدیز، .. مورد توجه گردشگران کشورهای مختلف است.

اگر از سمت کاباتاش به بشیکتاش بروید می توانید از انواع گالری های نقاشی، موزه های هنری، کاخ ها و پارک های تاریخی، بخش های توریستی ارتاکوی و بناهای تاریخی محله ببک دیدن کنید.

چطور می توانیم از مناطق مختلف استانبول به بشیکتاش برویم؟

از بخش آسیایی (کادیکوی و اسکودار) بوسیله کشتی های عمومی می توانیم به سادگی وبا هزینه پایین به بشیکتاش بروید.

از تاکسیم بوسیله دلموش (ون های عمومی) یا اتوبوس و یا (فونی کولار füniküler در ایستگاه مترو تاکسیم می توانید به راحتی به کاباتاش بروید) و از کاباتاش بوسیله اتوبوس به بشیکتاش بروید.

از سمت امینونو و بازار کاپالی چارشی بوسیله  تراموای خط (T1 line) باجیلار-کاباتاش به سمت کاباتاش بروید و بوسیله تاکسی یا

اتوبوس به بشیکتاش بروید.

میدان بشیکتاش Beşiktaş Meydanı

میدان بشیکتاش در بخش ساحلی بشیکتاش قراردارد، ساحل بشیکتاش از یک طرف به ساحل ارتاکوی و از طرفی به ساحل کاباتاش متصل است. بلوار بارباروس (Barbaros Bulvarı) یکی از شلوغ ترین بخشهای منطقه بشیکتاش است.

با توجه به دانشگاههایی که در این منطقه قرار گرفته اند، اداره ها، مراکز آموزشی، کالج ها، بازار معروف بشیکتاش و مهم تر از آن نزدیکی این بلوار به مرکز مد و فشن استانبول محله نیشانتاشی (nişantaşı) سبب تردد جمعیت زیادی از افراد بومی، دانشجویان و توریست ها در این منطقه است.

این محله با انواع کافه ها، رستوران ها، مغازه ها، محیطی زنده و پرجنب و جوش در استانبول اروپایی برای گردش و خرید کردن بسیارعالی است. می توانید در رستوران ها و کافه های مشرف به بسفر همزمان با تماشای منظره های باشکوه دریای مرمره، از میل کردن غذاهای ترکی لذت ببرید.

ساحل بشیکتاش با کافه های دنج و رستورانهایی کوچک و بزرگ در اکثر ساعات روز با دانشجویانی که دردانشگاههای نزدیک تحصیل می کنند و گردشگران از کشورهای مختلف پر می شود، در اکثر ماههای سال میدان و ساحل بشیکتاش بسیار پرتردد و شلوغ است.

از اسکله بشیکتاش بوسیله واپورvapur (کشتی های حمل و نقل عمومی) می توانید در ساعات مختلف جهت تردد به بخش آسیایی بلیط تهیه نمایید.
blank

دانشگاههای مختلفی با سطح آموزشی بالا و شرایط پذیرش مختلف، در نزدیکی میدان بشیکتاش شعبه دارند.

مانند : دانشگاه باهچه شهیر، دانشگاه گالاتاسارای، دانشگاه تکینیک استانبول، دانشگاه تکنیک ییلدیز

Bahçeşehir University

Galatasaray University

ISTANBUL TECHNICAL UNIVERSITY

Yıldız Teknik Üniversitesi

کلاسهای آموزشی زبان های خارجی (ترکی، فرانسوی، انگلیسی … )، کالج های بین المللی جهت آموزش واخذ مدارک بین المللی ومعتبر، مراکز علمی مختلف نیز در این منطقه با تنوع و کیفیت بالا موجود هستند.

مهمترین مناطق بشیکتاش شامل محله های ارتاکوی Ortaköy ، محله گایراتپه Gayrettepe ، محله ببک Bebek، محله لوازمLevazım  ، محله لونت Levent و محله زینجیرلی کویو Zincirlikuyuهستند.

(در محله های مختلف منطقه بشیکتاش، محله ارتاکوی، گایراتپه، لونت، ببک، محله های نزدیک به بلوار بارباروس، آپارتمان در سیته های مختلف و رزیدانس های منطقه بشیکتاش جهت فروش موجود است.

  واحدهای تجاری شامل: رستوران و کافه، مغازه ، آفیس و هتل نیز در منطقه بشیکتاش جهت فروش موجود است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید)

از بناهای تاریخی و مراکز گردشگری در نزدیکی میدان بشیکتاش :

ساختمان اسکله تاریخی بشیکتاش Beşiktaş pier

ساختمان اسکله تاریخی بشیکتاش با معماری تاریخی و منحصربه فرد در میدان بشیکتاش قرار دارد، نمای جلوی اسکله بشیکتاش با کاشی های ساخته شده در سالهای (1869-1922) توسط علی طلعت بی معمار مشهور آن دوره تزئین شده است.

از این اسکله می توانید بوسیله واپورها (کشتی های حمل و نقل عمومی ) با هزینه پایین به مناطق اسکودار و کادیکوی در استانبول آسیایی بروید. اسکله برای کشتی های عمومی اسکوودار و کادیکووی در ساعات مختلف روز سرویس می دهد.

منطقه بشیکتاش

موزه دریایی استانبول (Deniz müzesi)

موزه دریایی استانبول در نزدیکی ساحل بشیکتاش واقع شده است. بیش از 20000 قطعه مربوط به تاریخ دریایی ترکیه برای بازدید در این موزه قرار گرفته است. در موزه دریایی، قایق های تزئینی مربوط پادشاهان عثمانی نیز قراردارند.

منطقه بشیکتاش

 کاخ دلمه باغچه Dolmabahçe Sarayı

کاخ دلمه باغچه یکی از دیدنی ترین بناهای تاریخی در ساحل بسفر، واقع در منطقه بشیکتاش است که در سال 1853 توسط سلطان عبدالمجید یکی از پادشاهان عثمانی در سالهای 1839-1861 و مساحتی حدود 110000 مترمربع ساخته شد. در زمان گذشته امپراطوری عثمانی از کاخ توپکاپی برای سکونت و زندگی استفاده می کردند.

کاخ دلمه باغچه

کاخ دلمه باهچه محل زندگی شش نفر از سلاطین عثمانی بود و مصطفی کمال آتاتورک ، بنیانگذار جمهوری ترکیه ، بین سالهای 1927-1938 از کاخ برای تحصیل و آموزش و مطالعه استفاده می کرد و در روز 10 نوامبر 1938 در یکی از اتاق های کاخ دلمه چشم  از جهان فروبست.

به دلیل محبوبیت آتاتورک این کاخ از جایگاه مهم و منحصر به فردی در قلب مردم ترکیه برخوردار است. کاخ دلمه باغچه از سال 1984 به بعد به عنوان موزه و کاخ تاریخی برای عموم وگردشگران قابل بازدید است.

روزهای کاری : روزهای هفته از ساعات 9 الی 17 (به جز روزهای دوشنبه)

آدرس:Vişnezade, Hayrettin İskelesi Sk., 34357 Beşiktaş/İstanbul

کاخ ایهلامور Ihlamur

کاخ ایهلامور یکی از زیباترین کاخ های استانبول با ساختاری تاریخی و جذاب است که بین محله های ییلدیز و نیشانتاشی واقع شده است.

blank

این کاخ زیبا توسط سلطان احمد سوم به عنوان یک کاخ ییلاقی و تابستانی استفاده می شد و امروزه برای بازدید همگان آزاد است و می توانید از این بنای تاریخی باشکوه بازدید کنید و در کافه های آن صبحانه ترکی میل کنید.

آدرس: Teşvikiye Mahallesi, Av. Süreyya Ağaoğlu Sk. No 80, 34365 Şişli/İstanbul

کاخ و پارک زیبای ییلدیز Yıldız Sarayı

کاخ ییلدیز بنای باشکوه تاریخی که بین ارتاکوی و میدان بشیکتاش و مشرف به تنگه بسفر قرار دارد.  این کاخ در باغ زیبایی در حدود 500000 مترمربع قرار دارد و شامل غرفه های مختلف و ویلاهای مربوط  به قرن نوزدهم  است.

منطقه بشیکتاش

کاخ ییلدیز از غرفه های مختلف ، کیوسک ها ،  پارک ، موزه و تئاتر تشکیل شده است. که در سال 1994 برای گردشگری گشوده شد، اما از سال 2018 ، به دلیل بازسازی بسته شد. و احتمالا در بهار 2020 یا 2021 دوباره گشوده خواهد شد.

سلطان عبدالحمید 33 سال در کاخ ییلدیز اقامت داشت و در آن زمان کرسی دولت عثمانی بود. منطقه جنگلی طبیعی در اطراف کاخ در گذشته به پارک کازانجی اوعلو معروف بود و امروزه  پارک ییلدیز نامیده می شود و این باغ از زمانهای گذشته تاکنون برای بازید و استفاده عموم آزاد است.

آدرس:  Yıldız, 34349 Beşiktaş/İstanbul

محله ارتاکوی Ortaköy

ارتاکوی یکی از محبوب ترین و جذاب ترین محله های ساحلی منطقه بشیکتاش که دقیقا در کنار پل و زیر پل بسفر قرار دارد. با تعداد زیادی کافه و مغازه و فضای شاد و زنده بسیار مورد توجه گردشگران و افراد محلی است.

منطقه بشیکتاش
ارتاکوی یکی از مناطق توریستی واقع در منطقه بشیکتاش در استانبول اروپایی است. اگر قصد سفر به شهر زیبای استانبول را دارید حتما سری به ساحل ارتاکوی بزنید از نوشیدن قهوه ترک در کافه های ساحل ارتاکوی با منظره عالی پل بسفر لذت ببرید. این ساحل زیبا در منطقه بشیکتاش بعد از ساحل بشیکتاش ، زیر پل بسفر است که تا سواحل ببک و ساریر امتداد دارد.

محله ببک BEBEK

ببک یکی از لوکس ترین محله های بشیکتاش در استانبول اروپایی است که در ساحل اروپایی بسفر قرار دارد و محله ای با چشم انداز زیبا در مجاورت تنگه بسفر است که جاده ساحلی بسیار زیبایی دارد. این محله با کافه و رستورانهای ساحلی، پارک ها و قایق های تفریحی جلوه زیبایی دارد که اغلب ساکنین و گردشگران در ساعات های مختلف روز برای پیاده روی و دوچرخه سواری به جاده ساحلی می روند.

منطقه بشیکتاش
کاخ ها و ویلاهای تاریخی مختلفی در محله ببک دیده می شود که توسط اشرافیان عثمانی در قرن 19 ساخته شده اند.

بعضی از بناهای تاریخی ببک با ساختار معماری گذشته باقی مانده اند. یکی از آنها ساختمان کنسولگری مصر است که یالی (ویلای ساحلی) با معماری منحصر به فرد و سفید رنگ است.

blank
اکثر جاذبه این محله لوکس به دلیل ساحل زیبا و منظره شگفت انگیز از بسفر است.

ببک محلی است که بسیاری از ثروتمندان استانبول در ویلاها و آپارتمان های گرانقیمت این منطقه ساکن هستند. محله های لوکس دیگری نیز در همسایگی محله ببک قرار دارند مانند امیرگان، تارابیا، ایستینیه، …

در این محله لوکس علاوه بر بوتیک های پر زرق و برق، کافه ها، رستوران های لوکس، گالری های هنری، مکان های تاریخی مختلف نیز وجود دارد.

(انواع کافه و رستوران در بخش های ساحلی منطقه بشیکتاش، ویلا و آپارتمان های لوکس در محله های مختلف بشیکتاش جهت فروشو اجاره موجود است. هلدینگ هفت مهر با سالها سابقه و تجربه در زمینه امور سرمایه گذاری و مهاجرتی به کشور ترکیه بهترین و سودآورترین گزینه ها را جهت سرمایه گذاری مطمئن به هموطنان گرامی ارایه می دهد)

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مشاورین با تجربه و فارسی زبان هلدینگ هفت مهر در ارتباط باشید