درباره منطقه بی اوغلو

منطقه بی اوغلو یکی مناطق اصلی و قدیمی استانبول اروپایی محسوب می شود، این مرکز توریستی و تجاری در کنار شاخ طلایی قرار گرفته و از سمت شمال به شیشلی، از شمال غربی کایتانه، از مشرق به دریای مارمارا و منطقه بشیکتاش متصل است.

منطقه بی اغلو یکی ازمراکز تجاری و توریستی استانبول اروپایی است که محله تاکسیم و خیابان استقلال از مهمترین مراکز گردشگری و توریستی منطقه بی اغلو محسوب می شود.
منطقه بی اوغلو

محله تاکسیم Taksım در بی اغلو استانبول اروپایی

منطقه بی اوغلو

محله تاکسیم  در استانبول اروپایی و مجاورت محله بشیکتاش و شیشلی قرار دارد. کلمه تاکسیم به معنی تقسیم است و در سال 1732-1733 زمان حکومت محمود اول به این نام مشهور شد و دلیل نامگذاری این منطقه به تاکسیم این بود که آب از نواحی شمال شهر به این قسمت می آمد و ازاین قسمت به سایربخش های شهر توزیع می شد.

محله تاکسیم  با داشتن فضای زنده و پرانرژی در خیابان استقلال و میدان تاکسیم، مراکز تفریحی، گالری های هنری، تراموای معروف نوستالوژیک، بناهای تاریخی (کلیسا، مسجد، ..) یکی از مهمترین مراکز توریستی استانبول اروپایی محسوب می شود.

در این محله بناهای تاریخی و مراکز مختلف هنری، فرهنگی، .. موجود است و سبب می شود جمعیت زیادی از توریست وافراد بومی روزانه در آن تردد کنند.

مجسمه یادبود جمهوری در میدان تاکسیم استانبول اروپایی Cumhuriyet Anıtı

blank

بنای یادبود جمهوری برای اولین بارمصطفی کمال آتاتورک و تاسیس نظام جدید را به مردم معرفی کرد.

اولین چیزی که با رسیدن به میدان تاکسیم نظر گردشگران را جلب می کند میدان تاکسیم با مجسمه ای  که در مرکز میدان تاکسیم نصب شده است می باشد و آن مجسمه یادبود جمهوریت است که توسط مجسمه ساز ایتالیایی به نام پیترو کانونیکا در سال 1928 در مدت حدود 2.5 سال، با وزن 84 تن از سنگ و برنز ساخته شد و از رم به استانبول آورده شد.

ایستگاه مترو تاکسیم درمجاورت میدان تاکسیم قرار گرفته است که مرکز حمل و نقل عمومی است و می توانید با تهیه استانبول کارت از طریق مترو، اتوبوس، تراموا،..در نواحی مختلف استانبول آسیایی واروپایی با هزینه پایین تردد نمایید.