اقامت ترکیه با خرید خانه – مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه با خرید خانه – مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مهاجرت-به-ترکیه-از-طریق-خرید-ملک

توجه: ما در شرکت هفت‌مهر سعی کردیم کاربردی ترین و جدید ترین اطلاعات مربوط به اقامت ترکیه با خرید خانه ( مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک ) را با توجه به قوانین جدید ترکیه برای شما عزیزان جمع آوری کنیم. پس با خیال راحت از این محتوا استفاده کنید و هر کجا که نیاز به راهنمایی داشتید با شماره 00905396753596 در واتساپ به صورت رایگان تماس بگیرید.

چه مواردی را در این محتوا میخوانیم؟

 • آیا می‌توان از طریق خرید ملک اقامت ترکیه را به‌دست آورد؟
 • برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک به چه مواردی نیاز دارید؟
 • هزینه اقامت با خرید ملک در ترکیه چقدر است؟
 • چه‌کسانی برای خرید ملک در ترکیه واجد شرایط هستند؟
 • مراحل قانونی دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید خانه چگونه است؟
 • چقدر طول می‌کشد که تمامی فرآیند‌ها به اتمام برسد؟
 • آیا راهی هست که با هزینه‌ی کمتر این کار را انجام دهم و از این طریق به ترکیه بیایم؟
 • چرا بهتر است که از شرکت هفت مهر برای خرید ملک استفاده کنیم و خودمون دست به کار نشیم؟

در این متن سعی کردیم به تمامی پرسش‌های بالا پاسخ دهیم.

آیا می‌توان از طریق خرید ملک اقامت ترکیه را به‌دست آورد؟

تابعیت برای خرید خانه برای ایرانیانی است که حداقل 400 هزار دلار در ترکیه ملک خریداری می کنند. خود فرد ایرانی و خانواده اش در مدت شش ماه حق شهروندی ترکیه را خواهند داشت. به عبارت دیگر شما می توانید با خرید ملک در ترکیه هم سرمایه گذاری سودآوری داشته باشید و هم شهروند ترکیه شوید.

علاوه بر این، شما می توانید با خرید ملک به مبلغ 75 هزار دلار و بیشتر، اقامت 3 ساله برای خود و خانواده خود دریافت کنید و اگر به مدت 5 سال در ملکی که دارید بدون وقفه در ترکیه زندگی کنید، حق درخواست شهروندی ترکیه را خواهید داشت.

توجه: در عرض 5 سال، شما می توانید تنها 1 سال در خارج از ترکیه بمانید، هدف در اینجا این است که فرد ایرانی در ترکیه زندگی کند.

برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک به چه مواردی نیاز دارید؟

 • شما نباید داخل یا خارج از کشور خود مرتکب جرم شده باشید و به عبارتی می‌توان گفت که باید سابقه‌ی شما پاک باشد
 • پاسپورت شما باید توسط مترجم رسمی ترجمه شده‌باشد
 • شناسنامه شما باید توسط مترجم رسمی ترجمه شده‌باشد
 • باید سند ملک خود را داشته‌باشید
 • باید بیمه‌نامه یک ساله داشته‌باشید
 • اگر فرد متاهل باشد ترجمه سند ازدواج و اگر فرد مجرد باشد گواهی تجرد مورد‌نیاز است
 • اگر همسر فرد فوت کرده‌باشد باید گواهی فوت همسر ارائه شود
 • در برخی موارد گواهی سوپیشینه
 • در برخی موارد پرینت گردش حساب چند ماه گذشته درخواست می‌شود که البته این مورد همیشگی نیست
 • باید فرمی که برای شما ارسال شده است را به‌درستی پر کنید
 • ….

برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید با مراجعه به دفتر شرکت هفت مهر یا تماس با مشاورین شرکت نسبت به تمامی ابعاد این مسئله آگاهی کافی پیدا کنند.

دریافت اقامت برای ایرانی هایی که در ترکیه ملک می خرند آسان است.

اتباع ایرانی که در ترکیه ملک می خرند، به شرط تمدید در دوره های معین می توانند اجازه اقامت دریافت کنند، همچنین حق دارند برای خانواده خود اجازه اقامت بگیرند. با این اجازه اقامت، فرزندان آن‌ها می توانند در ترکیه تحصیل کنند. برای اتباع ایرانی با اجازه اقامت راحت تر می توانند کار پیدا کنند و برای شرکت ها نیز به راحتی اجازه کار می گیرند.

اقامت ترکیه با خرید خانه برای ایرانی ها

اتباع ایرانی که در ترکیه ملک می خرند، به شرط تمدید در دوره های معین می توانند اجازه اقامت دریافت کنند، همچنین حق دارند برای خانواده خود اجازه اقامت بگیرند. با این اجازه اقامت، فرزندان آن‌ها می توانند در ترکیه تحصیل کنند. برای اتباع ایرانی با اجازه اقامت راحت تر می توانند کار پیدا کنند و برای شرکت ها نیز به راحتی اجازه کار می گیرند.

ایرانی های برای اقامت ترکیه با خرید ملک چه باید بکنند؟

اتباع ایرانی می توانند املاک و مستغلات مانند اقامت، دفتر، زمین، مزرعه و غیره را در ترکیه خریداری کنند مشروط بر اینکه محدودیت های تعیین شده در قانون را رعایت کنند. در صورتی که تبعه ایرانی قصد خرید زمین را داشته باشد، موظف است ظرف مدت 2 سال به وزارت محیط زیست و شهرسازی در مورد نوع ساختمانی که در آن زمین یا زمین احداث می شود اطلاع دهد.

هزینه اقامت ترکیه با خرید خانه چقدر است؟

هزینه اقامت شما در ترکیه کاملا به این بستگی دارد که شما می‌خواهید چه مدت در ترکیه بمانید. اینگونه نیست که برای همه یک قیمت واحد وجود داشته‌باشد.

پس از اینکه فرم اداره مهاجرت را پر می‌کنید، هزینه‌ی اقامت شما به صورت خودکار محاسبه شده و به شما اعلام می‌گردد.

مطمئنا به موارد بالا باید لیست هزینه های زندگی در ترکیه را نیز اضافه کنیم. اما از آن‌جایی که این محتوا به اندازه‌ی کافی طولانی است و این مورد نیز بسیار مفصل می‌باشد، تصمیم گرفتیم آن را در محتوای جداگانه‌ای مورد بررسی قرار دهیم. برای خواندن محتوای هزینه زندگی در ترکیه بر روی آن کلیک کنید.

اجازه خروج کسانی که درخواست اقامت دائم از طریق خرید ملک: کسانی که اقامت موقت یک ساله از طریق خرید ملک را کسب کرده اند در سال جمعا اجازه خروج یک ماه از ترکیه را دارند که حداکثر ۱۵ روز را در شش ماه اول سال، می توانند از کشور ترکیه خارج شوند و همچنین حداکثر ۱۵ روز در شش ماهه دوم سال، این امکان برایشان مهیا می شود و رعایت این شرط در پایان ۵ سال مورد ارزیابی قرار می گیرد و در دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه لحاظ می گردد.

چه‌ کسانی برای خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت واجد شرایط هستند؟

دولت ترکیه تعدادی محدودیت برای کسانی که ملک یا خانه‌ای را در ترکیه خریده‌اند، وضع کرده‌است. برخی از این موارد عبارتند‌اند از:

محدودیت های خرید ملک برای ایرانی ها چیست؟

یکی از قوانین محدود کننده‌ای که از طرف دولت ترکیه برای اتباع خارجی‌ای که در ترکیه ملکی خریده‌اند وجود دارد این است که نمی‌توانند در طول یک سال اول بیشتر از 30 روز خارج از خاک ترکیه بمانند. که خود این 30 روز نیز نمی‌تواند پیوسته باشد و باید 15 روز آن را در 6 ماهه‌ی اول و 15 روز دیگر را در 6 ماهه‌ی دوم بگذرانند.

نکته‌ای که در این خصوص اهمیت دارد این است که بعد از گذشت 5 سال در زمانی که شما می‌خواهید شهروندی خود را از دولت ترکیه دریافت کنید، به اینکه آیا شما این قانون را رعایت کرده‌اید یا نه توجه می‌شود و ملاکی خواهد‌بود در پذیرفتن شما.

طبق قوانین مربوطه، محدودیت های زیر برای خرید ملک توسط ایرانی ها اعمال می شود:

برای شرکت های دارای شخصیت حقوقی که طبق قوانین کشور خود تأسیس شده اند، محدودیت های فوق اعمال نمی شود.

برای خرید ملک چه مراحلی باید طی شود؟

درخواست اولیه باید به اداره ثبت اسناد و املاک ارائه شود. برای درخواست اولیه باید یک شماره دنباله بگیرید. برای این کار می توانید با شماره 181 تماس بگیرید یا از طریق  https://randevu.tkgm.gov.tr/ درخواست بدهید .

پس از درخواست اولیه، تاریخی برای معاملات نقل و انتقال بین فروشنده و خریدار تعیین می شود.

اسناد زیر باید در روز تعیین شده آماده شود:

نکات دیگری که باید در نظر گرفته شود:

همکاری با شرکت های مشاوره حرفه ای و متخصص در خرید ملک همیشه به نفع خریدار خواهد بود. به همین دلیل، توصیه می کنیم از شرکت های مشاوره ای متخصص در خرید ملک کمک بگیرید. ما در این زمینه خدمات مشاوره خصوصی ارائه می دهیم، با ما تماس بگیرید.

بر اساس گزارش موسسه آمار ترکیه، در سال 2019 تعداد معاملات خرید و فروش ملک در ترکیه به لطف مهاجرانی که در ترکیه ملک خریده‌ بوده‌اند، به میزان خیره کننده 92 درصد افزایش یافته است .

در سال 2018، مقامات ترکیه به طور چشمگیری شرایط برنامه مهاجرت را تغییر دادند. آنها مبلغ سرمایه گذاری واجد شرایط را چهار برابر کاهش دادند – از 1 میلیون دلار به 250000 دلار.(البته این رقم در حال حاضر به 400000 دلار تغییر کرده است) به این ترتیب ترکیه به سرعت به یکی از جذاب ترین کشورها برای سرمایه گذاران ایرانی ثروتمند تبدیل شد.

حتی قبل از کاهش حداقل مبلغ سرمایه گذاری، املاک ترکیه در بین سرمایه گذاران ایرانی تقاضای بالایی داشت. در 15 سال گذشته، ایرانی ها املاک ترکیه را با هزینه کل بیش از 42 میلیارد دلار خریداری کرده اند. عجیب است که اروپایی ها و آمریکایی ها در صدر لیست خریداران قرار دارند.

 آیا خرید ملک تنها راه برای گرفتن پاسپورت ترکیه است ؟

خیر، شما می توانید بین سه گزینه انتخاب کنید:

بسیاری از افراد، املاکی را در ترکیه می‌خرند، شهروندی این کشور را به دست می‌‌آورند و سپس همین ملک‌ها را اجاره می‌دهند.

کدام آپارتمان های ترکیه برای برنامه شهروندی از طریق خرید خانه واجد شرایط هستند ؟ 

شما می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازها، بودجه، سرمایه گذاری و اهداف شخصی شما مطابقت دارد. نگران نباشید، ما در هفت‌مهر به شما کمک می کنیم بهترین خانه را پیدا کنید، یک معامله پرسود انجام دهید و کل فرآیند مهاجرت را طی کنید.

آیا با خرید ملک علاوه بر خودم، می‌توانم برای خانواده‌ام نیز پاسپورت تهیه کنم؟

مطمئنا! می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به برنامه اضافه کنید (کودکان دارای معلولیت بدون در نظر گرفتن سن می توانند به برنامه اضافه شوند).

مراحل قانونی اقامت ترکیه با خرید خانه چگونه است؟

بعد از اینکه بودجه‌ی شما مشخص شد وقت آن می‌رسد که با توجه به پولی که در دست دارید بهترین گزینه‌های خرید ملک را در نظر بگیرید. پس از آن مراحل به شکل زیر اتفاق می‌افتد:

پروسه خرید خانه در ترکیه شاید ساده به نظر برسد ولی این‌کار نیز مانند هر کار دیگری نیاز به تجربه و مهارت دارد تا بتواند به بهترین شکل ممکن انجام شود. به همین منظور ما پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی به خوبی تحقیق کنید. اینگونه نباشد که سوال بی‌پاسخی داشته باشید.

چقدر طول می‌کشد که تمامی فرآیند‌ها به اتمام برسد؟

اگر منظور شما از اتمام فرآیند‌ها دریافت اقامت ترکیه و کارت شهروندی باشد باید بگویم که بستگی به میزان مبلغی دارد که برای خرید ملک در ترکیه در‌ نظر گرفته‌اید.

خوب، من اکنون جزئیات مربوط به ویژگی کیفیت و بازه های زمانی را دارم. پاسپورت ترکیه چه مزایای دیگری دارد؟

سرمایه گذاران ایرانی به دلایل زیادی بر اساس نیازهای شخصی و تجاری خود تابعیت ترکیه را دریافت می کنند. پاسپورت این کشور مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، دسترسی بدون ویزا به 115 کشور از جمله ژاپن، سنگاپور و کره جنوبی را باز می کند.

اکثر مهاجران به خرید ملک در استانبول یا شهرهای ساحلی برای اهداف مسکونی و اجاره ای علاقه مند هستند. دیگران برای سرمایه گذاری و چشم انداز تجاری ترکیه ارزش قائل هستند – کشوری با سیستم مالیاتی جذاب.

یکی از مزایای مهم شهروندی ترکیه این است که امکان جابجایی به بریتانیا را فراهم می کند.

آیا ترکیه می‌تواند پلی به سوی بریتانیا و آمریکا باشد؟

بله، در واقع. بسیاری از سرمایه گذاران پاسپورت ترکیه را به منظور نقل مکان به لندن تهیه می کنند. همانطور که مشخص است، شهروندان ترکیه ممکن است با ویزای تجاری به بریتانیا نقل مکان کنند.

یکی دیگر از مزایای پاسپورت ترکیه این است که شهروندان ترکیه ممکن است ویزای تجاری E-2 ایالات متحده و به دنبال آن ویزای مهاجرتی EB-5 و درخواست گرین کارت دریافت کنند.

ترکیه دارای آب و هوای مطلوب، محیط زیست خوب و کیفیت بالای زندگی است. در واقع، بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی که پاسپورت ترکیه دریافت کرده اند، چند ماه در طول سال را با خانواده های خود در ترکیه می گذرانند.

آیا راهی هست که با هزینه‌ی کمتر این کار را انجام دهم و از این طریق به ترکیه بیایم؟

راه های مختلفی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد.

مسئله‌ای که در این‌جا اهمیت دارد این است که منظور شما از کمتر هزینه کردن دقیقا چیست؟ هر کدام از روش های بالا هزنیه‌ای دارد که خواه نا خواه باید پرداخت کنید و راه گریزی برای آن وجود ندارد و مانند تمامی موارد دیگری که می‌شناسید در این‌جا نیز گران‌ترین مورد همانی است که مطمئن‌تر و راحت‌تر از بقیه‌ی موارد است.

تخصص شرکت هفت مهر فروش خانه در ترکیه است و سال‌هاست که دارد در این زمینه فعالیت می‌کند. به همین جهت طبیعی است که این سوال را تنها از جنبه‌ی مهاجرت با خرید خانه در نظر بگیریم و تنها از این جنبه به آن پاسخ دهیم.

در گذشته وضع فرق می‌کرد

در گذشته این‌گونه بود که می‌توانستید با اجاره خانه در ترکیه اقامت آن را دریافت کنید و سال به سال نیز آن را تمدید کنید. اما به دلیل مسائل مختلفی که در پی این طرح به وجود آمد،‌ این طرح لغو شد و در حال حاضر اقامتی که بابت اجاره خانه داده می‌شود قابل تمدید نیست.

البته شما مجبور نیستید که حتما 400 هزار دلار خانه بخرید تا اقامت دائم را دریافت کنید. شما می‌توانید زیر این مبلغ نیز هزینه کنید و مادامی که آن خانه را دارید اقامت شما تمدید می‌شود ولی مانند روش 400 هزار دلاری هم نیست که در طی کمتر از 6 ماه به شما پاسپورت ترکیه را بدهند.

به طور کلی باید بگویم که دست پر به ترکیه بیایید. شرایط پناهندگی در ترکیه اصلا مساعد نیست و اگر هدفتان این است که به ترکیه بیایید و بعد کار پیدا کنید، روش هوشندانه‌ای را انتخاب نکرده‌اید.(حداقل هزینه زندگی در ماه‌های اول را داشته‌باشید.)

چرا بهتر است که از شرکت هفت مهر برای خرید ملک استفاده کنیم و خودمون دست به کار نشیم؟

دو مزیت بزرگ زمانی که برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک شرکت هفت مهر را انتخاب می‌کنید به شرح زیر است:

شما خودتان هم می‌توانید اقدام به خرید ملک کنید ولی نیاز به شناخت بازار و قوانین دولت ترکیه دارید. متخصصین ما در شرکت هفت مهر کنار شما خواهند بود تا پول خود را در جای درستی سرمایه گذاری کنید.

معایب خرید ملک در ترکیه

به صورت کلی هر کاری اگر بدون آگاهی و اطلاعات کافی انجام شود باعث می‌شود که به مشکل بخوریم.

خرید ملک در ترکیه نیز از این قضیه مستثنی نیست. همیشه هستند افراد سودجویی که آینده‌ی شما و خانواده‌تان برایشان هیچ اهمیتی ندارد.

این شما هستید که باید با کسب اطلاعات مناسب از افراد با تجربه و فعال در آن حوزه خود را از هر گونه آسیبی در امان نگهدارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص معایب خرید ملک در ترکیه به روی لینک آن کلیک کنید.

حداقل مبلغ خرید ملک برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

طبق گفته‌ی دولت ترکیه و همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم حداقل مبلغ مورد خرید ملک در ترکیه برای اقامت حدودا 75 هزار دلار است.

با این مبلغ می‌توانید برای خود و خانواده‌ی خود اقامت 3 ساله دریافت کنید و اگر به مدت 5 سال در ملکی که دارید بدون وقفه در ترکیه زندگی کنید، حق درخواست شهروندی ترکیه را خواهید داشت.

لطفا به این نکته توجه داشته‌باشید که در عرض 5 سال، بیشتر از 1 سال نمی‌توانید خارج از خاک ترکیه بمانید.

البته یادتان نرود که اگر 400 هزار دلار هزنیه کنید خیلی راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانید به ترکیه بیایید و اقامت دائم بگیرید.

قیمت خانه یا ملک در ترکیه چقدر است؟

این موضوع کاملا به این بستگی دارد که می‌خواهید کجای ترکیه زندگی کنید. به همین دلیل نمی‌توان قیمت واحدی را نمی‌توان اعلام کرد.

قیمت ها از حدود 57 هزار دلار شروع می‌شود به بالا که به پول ما حدودا 1,700,000,000 میلیون تومان می‌شود.

به نظر من سوال درست این است که بهترین قیمت برای خرید ملک در خانه چقدر است و چه خانه ای برای شرایط من و هدفی که من دنبال می‌کنم مناسب تر است.

اگر در این خصوص نیاز به راهنمایی بیشتری دارید می‌توانید به شماره  00905396753596 در واتساپ به صورت رایگان تماس بگیرید.

خیالتان را نیز راحت کنم. شما نمی‌توانید با 100 میلیون، 200 میلیون، 300 میلیون، 400 میلیون، 500 میلیون و 700 میلیون تومان در ترکیه خانه‌ای برای خود بخرید و اقامت ترکیه با خرید خانه را به دست آورید.( با این رقم ها در ایران هم دیگر نمی‌توان خانه ای خرید. )

مزایای خرید ملک در ترکیه – اقامت ترکیه با خرید خانه

شاید بزرگ ترین مزین خرید ملک در ترکیه این است که شما می‌توانید در نهایت اقامت این کشور را به دست بیاورید و مهاجرت کنید.

اما بسیاری از افراد هم هستند که به دلایل دیگری اقدام به خرید خانه می‌کنند. دلایلی همچون:

 • سرمایه گذاری
 • هزینه پایین زندگی
 • دسترسی به سرگرمی ها و تفریحات مختلف
 • هم مرز بودن کشور ترکیه با ایران
 • ویزای ترکیه از کشور ایران بسیار ارزشمند تر است و شما می‌توانید با در دست داشتن این ویزا به 110 کشور دنیا مهاجرت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزایای خرید ملک در ترکیه به روی لینک آن کلیک کنید.

شرایط خرید خانه در استانبول و نکات مهم قانونی

شرایط خرید ملک در استانبول

خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری است که بسیاری از افراد جهت انتقال سرمایه خود به یک کشور خارجی انتخاب می کنند. خرید ملک یکی از کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری است. زیرا قیمت ملک در اکثر کشورها به ویژه کشورهای توریستی و مهاجر پذیر همواره رو به افزایش بوده است. خرید ملک علاوه بر این که یک روش سرمایه گذاری کم ریسک و سودآور است در بسیاری از کشورها برای شما مزایای اقامتی نیز به همراه دارد. بدین معنی که شما از طریق خرید ملک می توانید اقامت یک کشور را بدست آورید. کشور ترکیه در سال های اخیر در زمینه اقتصاد، تجارت و صنعت توریسم رشد بسیار چشم گیری داشته است. از آن جایی که ترکیه در همسایگی کشور ایران قرار دارد، بدیهی است که برای بسیاری از ایرانیان مقصد جذابی باشد. شهر استانبول یکی از معروف ترین و پر جمعیت ترین شهرهای ترکیه است که نیمی از آن در قاره آسیا و نیمی در اروپا واقع شده است. در ادامه به بررسی خرید ملک در شهر استانبول و مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت. شما می توانید برای بررسی شرایط و هزینه های خرید ملک در ترکیه در بسیاری از کشورها با کارشناسان و مشاوران با تجربه ما در شرکت هفت مهر تماس تلفنی رایگان داشته باشید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • اقامت و پاسپورت ترکیه با خرید ملک در استانبول
 • قیمت آپارتمان و خانه در استانبول
 • هزینه خرید خانه در استانبول
 • مزایای خرید ملک در استانبول
 • معایب خرید ملک در استانبول
 • استاندارد های سرمایه گذاری در ترکیه
 • پاسخ به سوالات متداول در رابطه با خرید ملک در استانبول