قیمت ملک در استانبول (۵ منطقه پرطرفدار)

(در این مقاله برای شما اقدام به تعریف حدود قیمت ملک در استانبول میکنیم. در این مقاله ما در مناطق پر طرفدار خارجی ها (سرمایه گذاران) برای خرید ملک اقدام به تعریف بازه ای از قیمت های ملک در آن منطقه می کنیم با هفت مهر همراه باشید.

مناطق پرطرفدار برای خرید ملک در استانبول

در ابتدا چند منطقه را مد نظر قرار میدهیم که از لحاظ قیمتی به صرفه و مورد پسند ایرانی ها می باشد. در ابتدا باید بگم یکی از بزرگترین اشتباه ایرانیان فرض کردن استانبول به عنوان یک شهر است در حالیکه استانبول یک استان بزرگ است که شامل شهر های مختلف از قبیل شیشلی، بیلیک دوزو، باهچه شهیر و … است.

 1. شهر اسن یورت
 2. شهر بیلیک دوزو
 3. شهر باهچه شهیر
 4. شهر کوچوک چکمجه
 5. شهیر بویوک چکمجه

این مناطق از مناطق پرطرفدار در میان ایرانی ها با توجه به متوسط بودجه آن هاست. حال به شرح این مناطق میپردازیم.

نکته: در هر منطقه ای حتی بهترین منطقه استانبول املاک با قیمت های بسیار پایین نیز وجود دارد منظور ما در این مقاله املاک بدون مشکل سندی و بدهی و هم چنین داشتن حداقل امکانات برای زندگی راحت می باشد.

شهر اسن یورت

یکی از پرطرفدارترین و به صرفه ترین مناطق برای ایرانیان مهاجر و سرمایه گذار به شمار میرود. این منطقه بیشترین جمعیت ایرانیان مهاجر را به خود اختصاص داده و پروژه های مختلفی از قبیل اینویا و … توانسته با قیمت های به صرفه ایرانیان را به خود جلب کند. در این منطقه حدود شروع قیمت به شرح زیر می باشد:

 1. سوییت: از ۱۵۰ هزار لیر به بالا
 2. یک خوابه: از ۱۹۰ هزار لیر به بالا
 3. دو خوابه: از ۲۵۰ هزار لیر به بالا
 4. سه خوابه: از ۳۰۰ هزار لیر به بالا
 5. چهار خوابه: از ۴۰۰ هزار لیر به بالا

شهر بیلیک دوزو

یکی دیگر از پرطرفدار ترین مناطق و شهر های مورد پسند ایرانیان. این منطقه در سمت جنوب شهر اسن یورت واقع شده و از لحاظ قیمتی تفاوت چندانی با اسن یورت ندارد اما به دلیل نزدیکی بیشتر املاک با ساحل و دریا قیمت برخی املاک آن گران تر است و حدود قیمت منطقه نیز بالاتر است. در این منطقه حدود شروع قیمت به شرح زیر می باشد:

 1. سوییت: از ۱۷۰ هزار لیر به بالا
 2. یک خوابه: از ۲۰۰ هزار لیر به بالا
 3. دو خوابه: از ۲۷۰ هزار لیر به بالا
 4. سه خوابه: از ۳۲۵ هزار لیر به بالا
 5. چهار خوابه: از ۴۲۰ هزار لیر به بالا

شهر باهچه شهیر

این منطقه بعد از دو منطقه بالا در لیست یکی از پرطرفدارین ترین ها برای ایرانیان قرار دارد. این منطقه قیمت نسبتا بالاتری دارد و سطح این منطقه نسبت به مناطق گفته شده بالا در سطح بالاتری قرار دارد و به طبع این موضوع قیمت ملک در این منطقه هم از حدود بالاتری شروع میشود. در این منطقه حدود شروع قیمت به شرح زیر می باشد:

 1. سوییت: از ۲۱۰ هزار لیر به بالا
 2. یک خوابه: از ۲۷۰ هزار لیر به بالا
 3. دو خوابه: از ۳۵۰ هزار لیر به بالا
 4. سه خوابه: از ۴۵۰ هزار لیر به بالا
 5. چهار خوابه: از ۵۵۰ هزار لیر به بالا

شهر کوچوک چکمجه

این منطقه نیز به دلیل داشتن شهرک های بزرگ و زیبا از مناطق مورد پسند ایرانیان است. از شهرک های معروف این منطقه بسفروس سیتی را میتوان نام برد که با وجود قدیمی شدن این شهرک همچنان از شهرک های به نام و مورد پسند ایرانیان است. بطوریکه در این شهرک جمعیت اکثر خارجی هایش را به ایرانیان اختصاص داده است. در این منطقه حدود شروع قیمت به شرح زیر می باشد:

 1. سوییت: از ۳۰۰ هزار لیر به بالا
 2. یک خوابه: از ۳۵۰ هزار لیر به بالا
 3. دو خوابه: از ۴۲۰ هزار لیر به بالا
 4. سه خوابه: از ۵۵۰ هزار لیر به بالا
 5. چهار خوابه: از ۶۵۰ هزار لیر به بالا

نکته: در این شهرک های ویلا هایی نیز وجود دارند که شروع قیمت آن ها از ۱ میلیون دلار به بالا هستند.

شهر بیوک چکمجه

این منطقه یک منطقه ویلا نشین و ییلاقی در استانبول محسوب میشود قیمت ملک در این منطقه استانبول اما سیته و آپارتمان هایی در این شهر وجود دارند که از قیمت پایینی برخوردار هستند و مناسب برای خرید ملک با قیمت ارزان است. البته این شهر فاصله اش با مرکز شهر چیزی در حدود ۱ الی ۲ ساعت بسته به ترافیک می باشد. در این منطقه حدود شروع قیمت به شرح زیر می باشد:

 1. سوییت: از ۱۸۰ هزار لیر به بالا
 2. یک خوابه: از ۲۵۰ هزار لیر به بالا
 3. دو خوابه: از ۳۰۰ هزار لیر به بالا
 4. سه خوابه: از ۴۰۰ هزار لیر به بالا
 5. چهار خوابه: از ۵۰۰ هزار لیر به بالا
 6. شروع قیمت ویلای ۳ خوابه: از ۱ میلیون لیر به بالا
 7. شروع قیمت ویلای ۴ خوابه: از ۱٫۵ میلیون لیر به بالا
 8. شروع قیمت ویلای ۵ خوابه: از ۲ میلیون لیر به بالا

سخن پایانی

در انتها باید گفت که استانبول از تعدادی بسیاری شهر تشکیل شده و در هر شهر املاک و سیته های بسیار مناسبی نیز وجود دارد اما در این مقاله ما تنها اقدام به معرفی مناطق معروف و پرطرفدار و حدود قیمت برای این مناطق کردیم.

در ادامه ما شروع به اعلام قیمت مناطق برای سایر مناطق نیز میکنیم. برای شروع خرید ملک از لیست املاک شرکت هفت مهر بازدید کنید: ورود به سایت لیست املاک