معاوضه ملک در ترکیه با ایران

معاوضه ملک در ترکیه با ایران یا بلعکس که به آن تهاطر نیز گفته میشود یکی از سوالات اصلی ایرانیان است. پس در این مقاله اقدام به توضیح مسایل و مراحل آن میکنیم. با هفت مهر همراه باشید.

تهاتر چیست؟

در ابتدا باید توضیح دهیم تهاتر در واقع به معنای تعویض و مبادله یک ملک با هر متراژ و ابعادی در هر محله ای با ملکی دیگر با هر متراژ و ابعادی و هر محله ای می باشد که نکته اصلی این مورد یکی بودن ارزش آن ها است. در واقع شما با ملکی که دارید ملکی هم قیمت را با آن معامله میکنید.

تهاتر در ایران

تهاتر در ایران بسیار روش پرطرفداری برای خرید و فروش ملک است و از سال ها قبل این روش انجام شده و پروسه های قانونی آن بطور کامل پیش بینی شده و انجام تهاتر در سریعترین زمان ممکن انجام میشود.

تهاتر در ترکیه

معاوضه ملک در ترکیه تقریبا روش ناشناخته ای است و دلیل اصلی آن خرید با وام است. بسیاری از مردم ترکیه املاکی را که خریداری کرده اند عموما با وام بانکی خریداری شده و معمولا کمتر شخصی در ترکیه وجود دارد که پول نقد کاملی برای خرید ملک بصورت نقد داشته باشد.

به همین دلیل قوانین و مقررات در این مورد در ترکیه خیلی کامل نیستند و ممکن است به مشکلاتی برخورد که در قانون در این مورد بحثی نشده، بطور مثال ملکی که هنوز بدهی بانکی دارد و تهاتر شود به قیمت اصلی تکلیف وام بانکی چه میشود یا غیره؟

مشکل دیگر این موضوع زمان بر بودن این مسئله است چرا که به دلیل شفاف بودن معاملات در ترکیه باید به ادارات دولتی نشان داده شود که پول از فرد خریدار به فروشنده واریز شده در حالیکه در مورد تهاتر مبلغی جابه جا نمیشود.


مطالعه مطالب دیگر:

  1. افتتاح حساب بانکی در ترکیه
  2. شرایط خرید ملک در ترکیه
  3. قیمت اجاره ملک در مناطق پرطرفدار استانبول
  4. اخذ گواهینامه ترکیه
  5. جریمه اقامت غیر قانونی ترکیه

معاوضه ملک در ترکیه با ایران

در بالا مشکلات مربوط به تهاتر را در ترکیه به شما خاطر نشان کردیم و این مشکلات مربوط به تهاتر داخل کشور ترکیه است اگر این مشکلات را به معاوضه ملک در ترکیه ایران بسط دهیم مشکلات چند برابر میشوند.

مسائل دیگر این موضوع تفاوت قوانین خرید و فروش ملک در هر کشور، تفاوت سیستم مالیاتی دو کشور، تحریم بودن ایران در نظام بانکی، … است. پس این مشکلات چند برابر میشوند. مورد بعدی طولانی بودن زمان انجام معامله است و حتی ممکن است در این مدت قوانین خرید و فروش ملک یا معاوضه ملک تغییر کند پس مسئله دیگر زمان است.

در صورتیکه بخواهیم معاوضه ملک در ترکیه با ایران انجام دهیم راه چیست؟

در ابتدا باید گفت تا جای ممکن سعی کنید از این موضوع اجتناب کنید تا درگیر مشکلات خاص گفته شده در بالا نشوید. پیشنهاد ما به شما ابتدا فروش ملک مورد نظر سپس خرید ملک در ترکیه است تا هم زمان انجام معامله شما کم شود هم بسیاری از مشکلات را نداشته باشید.

اما در صورتیکه به هر صورت نیاز به انجام تهاتر داشتید حتما سعی کنید به طور کامل قوانین را مطالعه کنید از قبیل قوانین تهاتر در هردو کشور، قوانین مالیاتی. مورد بعدی اینکه حتما بصورت مستقیم با فروشنده در ارتباط باشید حتی اگر مشکل زبان داشته باشید بهتر است وکیل مصلت به زبان ترکی و فارسی و یا حتی مترجم برای خود داشته باشید تا اینکه بخواهید شرکت یا شخص ثالثی دا وادر معامله خود کنید.

سخن پایانی

در پایان ما به شما پیشنهاد میدهیم از این امر اجتناب کنید و سعی کنید معاملات خود را با توجه به اینکه دو کشور مختلف با قوانین مختلف وجود دارد به شفاف ترین روش و راحت ترین روش انجام دهید.