آزمون SAT

آزمون SAT

در پست های قبلی توضیح دادیم که دانشجویان برای راهیابی به دانشگاه های دولتی ترکیه در مقطع کارشناسی باید در آزمون یوس (برای آشنایی با آزمون یوس در لینک مربوطه کلیک کنید) یا اس ای تی شرکت کنند.

ازمون SAT مخفف عبارت Scholastic Assessment Test میباشد که دانشجویان خواهان تحصیل در دانشگاه های برتر ترکیه و همچنین دانشگاه های معتبر امریکا و اروپا باید نمرات بالا و قابل توجهی کسب کنند.

تمرکز اصلی این ازمون بر روی دانش ادبی زبان انگلیسی است و به چالش کشیدن درک و استدلال داوطلب و هر انچه در دوازده سال تحصیلی کسب کرده است.

این ازمون به زبان انگلیسی که از دروس ریاضی هندسه درک مطلب انشا و نگارش تشکیل شده است .

به طور کلی درجه سختی آزمون SAT نسبت به یوس بیشتر است.

در آزمون یوس داوطلب صرفا بر دانش ریاضی خود تکیه کرده و زبان اهمیتی ندارد اما داوطلب ازمون ست باید از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشد.

علاوه بر کشور ترکیه این ازمون برای پذیرش دانشگاهای امریکایی برخی اروپایی مورد پذیرش قرار میگیرد بسیار حائز اهمیت است و همچنین رزومه خوبی برای داوطلب ایجاد میکند.

علاوه بر امریکا، کانادا ،استرالیا ، نروژ از جمله کشور هایی هستند که ازمون اس ای تی مورد تایید پذیرش خود قرار میدهند و حتی با کسب نمرات بالا هم میتوان بورس های بسیار خوبی از سراسر دانشگاهای معتبر جهانی گرفت.

نکته مهم در رابطه با آزمون SAT این است که دانشگاه های تدریس دروس خود را به صورت زبان انگلیسی ارائه میکنند این آزمون را برگزار میکنند در نتیجه گستره این ازمون نسبت به ازمون یوس کمتر اما دانشگاهای باکیفیتی همچون حاجت تپه بغازچی فنی استانبول و… فقط دروس خود را به صورت زبان انگلیسی ارائه میکنند و حتی با آن میتوان در صورت کسب نمرات بالا در دو مرحله برای دانشگاهای آمریکایی اقدام کرد.